• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

10.Seçmeli ve Zorunlu Tarih dersi (4 saatlik) yıllık planı

gsamsa

Acemi Üye
Katılım
15 Mar 2009
Mesajlar
14
Beğeniler
0
Puanları
1
#1
arkadaşlar, talim terbiyenin son açıklamasına göre, zorunlu ile seçmeli tarih dersini yıllık planda birleştirmek gerekiyor. yeni yaynlanan öğretim programına göre buna uygun planı hazırladım.hata varsa bildiriniz.
italik yazılanlar seçmeli tarih desinin kazanımları ve açıklamalarıdır.
çalışmalarınızda başarılar..

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 

gsamsa

Acemi Üye
Katılım
15 Mar 2009
Mesajlar
14
Beğeniler
0
Puanları
1
#2
bazı arkadaşlar, son açıklama üzerine seçmeli ile zorunlu derslerin planlarını ayrı yapıyor galiba..

benim tercihim ikisii de birleştirmek olacaktır. bu daha pratik olur.

20 tane seçmeli kazanımı için ayrı plan yapmak gereksiz..
 

dejavu5273

Acemi Üye
Katılım
2 Nis 2009
Mesajlar
5
Beğeniler
2
Puanları
3
Yaş
45
#3
arkadaşlar 2 gün önce bakanlık müfettişi Erkan Bayrak ( tarih ) beyefendi ile bizzat görüştüm. kesinlikle planların ayrı olmasını belirtti. ancak yazılı ortak yani yapılan yazılıları e okul sisteminde ayrı olan yerlere aynı notları gireceksiniz. bilgilerinize. ayrıca bakanlığın son düzenlemesinde ( ders Kitabında ) seçmeli derse ait konular içindekiler kısmında farklı renkte gösterilmiştir.
 

cebecios

Kalfa Üye
Katılım
12 Mar 2009
Mesajlar
54
Beğeniler
2
Puanları
8
#4
emeğiniz için teşekkürler öncelikle ancak dosya boyutu 0 kb görünüyor ve dosya indirilemiyor, tekrar yükleme yaparsanız sevinirim, iyi çalışmalar...
 

selim68

Acemi Üye
Katılım
29 Mar 2009
Mesajlar
18
Beğeniler
0
Puanları
1
Yaş
42
#5
evet arkadaşlar sayın dejavu doğru söylüyor . benim bulunduğum ildende bir arkadaş erkan beyi aramış ayrı olacak demiş. ama işin ilginç yanı şu;erkan bayrak beyefendi geçen yıl ilimizde teftiş yaptılar ve tüm tarih öğretmenlerini topladılar. planın birleşik şekilde yapılması gerektiğini daha doğrusu teftiş ettikleri bir okuldaki arkadaşa planın nasıl yapılması gerektiğini tarif edip yaptırdıklarını ve bu planın herkes tarafından örnek alınması gerektiğini bu şekilde ders okutan arkadaşların planlarını değiştirmlerini söylediler. bugün bölge zümresinde aynı konuyu tartıştık ve teftiş geçiren arkadaşı aradık aynen benim dediğim gibi ikisini birleştirmiş müfettiş beye göstermiş, müfettişin planı oldukça beğendiğini belirtti. teftiş geçiren okulun sitesinde ilgili plan hala yüklüdür. ben bu planı esas alarak bu yıla uyarlamaya çalıştım sitemize sayın yorgun tarıfından eklendi. ayrıca ilimiz kütüphanlerinde bulunan tüm tarih kitaplarının listelenmesi istendi. ilimiz yunus emre anadolu lisesinde görev yapan tarihçi arkadaşlar bu listeleri hazırladılar. emekleri için buradan kendilerine çok teşekkür ediyoruz. AKSARAY Yunus Emre Anadolu lisesi ana sayfasında 12. sayfaya tıklarsanız ilgili dökümanları bulabilirsiniz.
 

elfida

Acemi Üye
Katılım
20 Eyl 2011
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
1
#7
sonuç olarak ne yapacağız tek plan mı yoksa 2 plan mı? iki plan olursa sınavları nasıl yapacağız
 
Üst Alt