• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

10.sınıf seçmeli tarih dersi

#1
akadaşlar seçmeli tarih ve seçmeli tarih dersini yine bir ders mi kabul ediyoruz değişiklik var mı? (22/09/2011 tarihli, 6552 sayılı karar)
 
#2
Yok hocam yine aynı tarihi görcez karnede 2 tane olcak ayrı mesela tarih 0 oldumu karnede 2 0 ın olcak bi yandan dez avantaj ama tarihin iyi ise 2 derste 5 düşer oda ortalama puanı demek :D
 
#4
meb en son mart 2013 de güncellemiş arkadaşlar. yeni yayınlanan yönetmeliğe göre eski sınıf geçme yönetmeliği kaldırıldı o yüzden eskisi gibi devam kararı verdik biz. müdürümüz öyle dedi
 

omrye

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
#6
iki farklı ders ve iki farklı not olarak değerlendirilecektir.müfredat programında kazanımlar farklıdır.hatta farklı iki öğretmen girebiliyor.
 

ayyıldız

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#7
Arkadaşlar, bu sene okulunuzda seçmeli tarih dersi var ise mutlaka öğrencilere dağıtılan ders kitabını kullanın -ki yapılan düzeltmeleri görmek için de gerekli-. Çünkü öğrencilere dağıtılan ders kitabında zeminde kahverengi ile belirtilen kısımlar seçmeli tarih dersinde işlenecek bölümler. Bizim okulda 10-C Sınıfında böyle bir durum söz konusu. Öğrencilerime bunu izah ettim. Seçmeli tarih dersi planını da ona göre yapacağız. Ayrıca iki farklı ders olduğu için seçmeli tarih dersine uygun performans çalışmaları da yaptırmak durumundayız. Buradan sınıfta öğrencilerin yapmalarını sağlayacağımız etkinlikleri paylaşırsak sevinirim.
Çalışmalarınızda başarılar.
:book:
 
#8
bu yıl ki değişikliğe göre iki farklı ders oldular artık. ikişer saat ders süresi var. iki sınav yapılacak. farklı öğretmne girebiliyor. seçmeli tarihte kazanımlara yönelik ders işlenecek. sıkıntı yıllık planın nasıl olacağı seçmeli tarih dersinin.