1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
    Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

1. tarihogrt3346 Acemi Üye

Konular:
    10
    Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğretmen
    Müfredatı inceledim. Sadece 4.ünitede isim değişikliği yapıldığı dikkatimi çekti. Eğer içerikte de değişiklik varsa ki yeni kitapların basılmasıyla bunu anlayabiliriz.Bu hususta inceleme yapan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

2. ozis99 Acemi Üye

Konular:
    5
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bu değişiklik ortak zorunlu tarihle mi ilgili yoksa seçmeli tarih mi?

3. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Seçmeli tarih ile ilgili.

4. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,194
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

5. kartalkayali Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim sormak istediğim bişey var dikkatimi çekti. 10. sınıf kitabından SAZLIDERE SAVAŞI için haçlılarla ilk savaş dişye bahsediyor. Biz oysaki yıllardır Sırp Sındığı diye anlatıyoruz hay allah yanlışmı yapıyormuşuz :)))) sizler bu konuda nasıl bir uygulama içerisindesiniz

6. omrye Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    1364 yılında Hcı İlbeyin macar kralı idaresindeki balkan birleşik kuvvetlerinden oluşan haçlı ordusunu bir gece baskınınd a yenmesi Sırpların mağlup edilidiği yer olarak adı verilen bu savaş sırp sındığı savaşı adıyla anılır.bizans kaynaklarında balkan milltlrine ait esrlerde bu savaşın adı geçmemektedir.Sırp sındığı hakkında bilgi veren osmanlı tarihlri bu savaştan uzun yıllar sonra kaleme alınmıştır.1371 deki Çirmen savaşı da Osmanlı tarihlerinde yer almamaktadır.İNALCIK Sülyman Paşanın Srplarla yaptığı savaşları Çirmenle karıştığını belirtir.Sülyman Paşan sırplarla mücadelesi 1352 Dimetoka savaşı ile 1371 çirmen savaşı birleştirilerk 1364 te yni bir savaş meydana çıkarılmıştır.

7. nurdamla Usta Üye

Konular:
    24
    Alınan Beğeniler:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğretmen
    ama hala kitaplarda sazlıdere,sırpsındığı,çirmen ve ı.kosova olarak geçiyor,omrye hocamın söylediği gibi bilgi veriyoruz,kitap bilgileri değiştirilmediği için karışıklıklar oluyor,bir an evvel düzeltilse iyi olur.

8. tuğbapemik Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    İlk basılan ve bu dersin okutulmaya başlandıpında dediğiniz gibi sazlı dere savaşı yazıyodu.şimdi bu yıl yanlışı düzeltmişler.ben çzellikle baktım...

Bu Sayfayı Paylaş