1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
    Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

1. mehmetakay Usta Üye

Konular:
    21
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
  2. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,151
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    sanırım bu madde dışında bağlayan başka bir hüküm yok

3. kLbk Acemi Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar sizlerin okuluna yazı gelmedi herhalde. Bize bayram öncesi bir yazı geldi ve içeriğinde 9-10 ve 11. sınıflarda okutulan tüm seçmeli derslerin normal derslerle bir ders gibi sayılması ve aynı yazılı notunun girilmesi gerektiği vardı. Yani 4 saatlik olarak görüp, 3 sınav yapacağız.

4. kibela24 Veliaht Site Yetkilisi Veliaht

Konular:
    2,498
    Alınan Beğeniler:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    oyle bır yazı gormedık ...ne zaman geldı

5. kLbk Acemi Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Bayramdan yaklaşık bir hafta önce geldi. Tüm seçmeli dersleri içine alan bir yazıydı. Ve biz tarih ve Seçmeli Tarih derslerinde aynı yazılı, aynı performans, aynı proje ödev notlarını gireceğiz. Sizlerde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bu durumu sorabilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Kasım 2013
  6. kibela24 Veliaht Site Yetkilisi Veliaht

Konular:
    2,498
    Alınan Beğeniler:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Ben bırkac farklı ıllere sordum arkadaşlara onlarada gelmedı.

Yazın neden ayrı sınav yapılacak dıye degıştırdıler ...Bazı okullar ayrı sınav yaptı bıle.....

Eskı halıne dondu..

7. komexfer Acemi Üye

Konular:
    14
    Alınan Beğeniler:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    10.sınıf tarih zorunlu ve seçmeli aynı gün yapılır

Arkadaşlar ,bayramdan önce bize de geldi bu konuda bir yazı fakat iyi inceleyiniz.müdür bey beni çağırdı ve orada yazanlara göre dedi 10.sınıf seçmeli tarih,seçmeli coğrafya,seçmeli dil ve anlatım,edebiyat derslerinin sınavları ayrı yapılır diyor dedi. biz o şekilde tüm ortak sınavları planladık ve yapıyoruz. 9.11.ve 12.sınıf seçmelileri bir tek ders gibi düşünülür diyor.(Ordu )

8. kibela24 Veliaht Site Yetkilisi Veliaht

Konular:
    2,498
    Alınan Beğeniler:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Yazın haftalık ders cızelgelerının oldugu bolumde ayrı sınav yapılır dıye not dusuruldu...

Yenı yazı ne zaman geldı.....

Diğer illerede mı geldı..

Yorgun hocam sızın okulda nasıl yapılıyor

9. kLbk Acemi Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Böyle bir durum olabilir mi?10. sınıf hariç tüm seçmeli derslerin birleştirilmesi durumu saçma değil mi? 10. sınıfın ne ayrıcalığı var. Bizim ilde gelen yazıda sınıf sınıf ayırmamışlar genel bir ibare vardı. Ve bizde ona göre sınavı birleşik olarak yaptık. Evet sene başında ayrı plan yapmıştık fakat gelen yazı ile bu şekilde uyguluyoruz. ( Kocaeli )

10. komexfer Acemi Üye

Konular:
    14
    Alınan Beğeniler:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar bize gelen resmi yazıyı yeniden açıklayayım. diyor ki yazı ,10.sınıf seçmeli tarih,seçmeli coğrafya,Seçmeli dil ve anlatım ,seçmeli Edebiyat sınavları ayrı ayır yapılır .bunun dışındaki sınıflardaki seçmeliler eski uygulamya göre yapılır. örnek , 11.sınıf seçmeli tarih sınavları bazı sınıflarda 2 saat,bazılarında 4 saat bunları birleştiremezsiniz zaten tabi ki ayrıdır. yani 4 saatin ikisi zorunlu diğer ikisi seçmeli olmadığından 3 sınav üzeriden yapılıyor burda sorun yok. 12.sınıf Çağdaşda da aynısı ama 10.sınıf seçmelileri farklı sayın hocalarım. nedeni ise aynı içerikli bazı derslerin hem zorunlusu hem de seçmelisi aynı sınıflarda okutuluyor. örnek tarih.Dil ve Anlatım,Coğrafya.Edbeiyat ;işte tam burada sınavın yapılış sayısı kaç olacak sorusu soruluyor. geçen yıla kadar birleştirilerek yapılıyordu ama bu yıl bayradan önce gelen yazıya göre ayrı ayrı yapılacak diyor. ben okul zümre başkanıyım.tüm sınavları geçen yıla göre planlamıştım. müdür bey beni çağırdı ve Yukarda yazdığım derslerin seçmelileri iel zorunlularının sınavları ayrı ayrı yapılacak dedi ve ben yeniden sınav planlaması yaptım ve 10.sınıf seçmeli Tarih,Coğrafya,Dil ev Anlatım ,Edebiyat sınavlarını ayrı ayrı yapıyotuz.(ordu)

11. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,151
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Acaba yazı gelen arkadaşlar yazıyı tarama veya fotoğrafını çekip gönderme imkanları var mı?
    Bu arada biz mantığımızla hareket ettik...

12. komexfer Acemi Üye

Konular:
    14
    Alınan Beğeniler:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Ben , bize gelen resmi yazıyı buradan paylaşacağım arkadaşlar.yarın boş günüm olduğu için okula gidemeyeceğim ama cuma günü paylaşırm...

13. mehmetakay Usta Üye

Konular:
    21
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bugün idareyle görüştük.bizim okula o yazı gelmedi.sınavları ayrı ayrı yapacağız

14. kLbk Acemi Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.
    Arkadaşlar biraz gecikmeli de olsa sizlerle paylaşıyorum. 14. maddede görüldüğü gibi birleştirildi seçmeli dersler.

15. dejavu1907 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sayın Klbk Hocam, yayınlamış olduğunuz yönetmelik maddesinde mevcut durumu değiştiren bir durum görmedim. 14. maddede Müdür yardımcılarına hitap ediyor. Sınıf atlatma işlemi yaparken geçen seneki uygulama gibi tek ders olarak e-okul'a işleyin diyor. Kısacası 10 sınıf zorunlu ve seçmeli dersler bu sene ayrı ayrı dersler olarak değerlendirilecek.

16. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,151
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    bana ilgili yazıdaki 14.maddeyi yorumlayacak olan var mı ?

17. ilkker Usta Üye

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    239
    Ödül Puanları:
    43
    Genelgenin tarihi eski hocam bu seneyi bağlamıyor.Geçen senelerde zaten biz bu dersleri tek ders gibi değerlendirip 3 sınav yapıp aynı notları girdik.Bu sene ise ayrı ayrı değerlendirilir diyor.Zaten bu seçmeli olayı saçma.Bütün sınıflarda bu dersleri zorunlu ve haftada 3 saat yap olsun bitsin.Milleti uğraştırmaktan başka bir işe yaradığı yok.

18. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,151
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Genelge eski ama yazı yeni. İlgili yazidaki telefonu aradım. Başkasına yönlendirdi. O da bir başkasına. Son numara cevap vermedi. ..

19. ilkker Usta Üye

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    239
    Ödül Puanları:
    43
    Çünkü kendileri de bilmiyorlar ne yapılacağını.Bizim müdür yeni sınıf geçme yönetmeliği ile ilgili bakanlıkta muhattap bulamıyorum diyor.En son hocam ben sizi arıycam diyorlarmış.Gerisi yok.Kervan yolda düzülür hesabı hep bakanlığın yaptığı şeyler.

20. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,151
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Genel Müdürlüğümüze bağlı okulların haftalık ders çizelgelirinde uygulanmakta olan ortak ve seçmeli derslerin değerlendirilmesine yönelik duyuru.

Resmi yazı için Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

Bu Sayfayı Paylaş