Bu Sayfayı Paylaş

1. ayyıldız Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    885
    Alınan Beğeniler:
    67
    Ödül Puanları:
    48
    Karar Sayısı : 2014/6459
    Ekli “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Millî Eğitim Bakanlığının 6/6/2014 tarihli ve 82208 sayılı yazısı üzerine, 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 36 ncı ve 38 inci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 16/6/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Kaynak: 18.06.2014 Tarihli Resmi Gazetedir.

Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Haziran 2014
  2. eko9 Kalfa Üye

Konular:
    3
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    daha önce düzenlemede 3 Müdür Yardımcısı olan kurumlara 1 Müdür Başyardımcısı normu verilirken bu sayı değiştirilerek 6 Müdür Yardımcısı olan kurumlara 1 Müdür Başyardımcısı verilir şeklinde düzenlenmiştir. Yeni düzenlemeyle birlikte bakanlığın Müdür Başyardımcısı uygulamasından neredeyse vazgeçtiği görülmektedir.

Yapılan yeni düzenlemenin 14. maddesiyle birçok eğitim kurumunda norm fazlalığı sorunu çözüldüğü gibi iş fazlalığı nedeniyle hizmet eksikliği görülen kurumlarımızın da personel eksikliği sorunu giderilmiştir. Bakanlığın bu düzenlemesi çok yerindedir.

Düzenlemenin 14. maddesiyle; "yatılı ve pansiyonlu okullara, döner sermayesi bulunan eğitim kurumlarına(meslek liseleri, halk eğitim merkezleri vb.), tam gün tam yıl eğitim yapan eğitim kurumlarına(halk eğitim merkezleri, mesleki eğitim merkezleri vb.), açık öğretim kapsamında eğitim yapılan eğitim kurumlarına(imam hatip ortaokulları, imam hatip liseleri, meslek liseleri vb.), işletmelerde en az 100 öğrencisi bulunan eğitim kurumlarına(ATL ve mesleki eğitim merkezleri vb.), çıraklık eğitim merkezlerine, müdür yardımcısı bulunmayan taşıma merkezi olan eğitim kurumlarına" ilave 1 müdür yardımcısı normu verilmiştir. Ayrıca bir eğitim kurumunda 6 dan fazla müdür yardımcısı normu olmayacağı vurgulanmıştır. İlave 1 müdür yardımcısı 14. madde de belirtilen her özellik için ayrı ayrı 1 müdür yardımcısı şeklinde düzenlenmiştir. Bu düzenlemeyle bazı eğitim kurumlarının norm artışı 1 den çok olabilecektir.

Bu Sayfayı Paylaş