• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

2011-2012 Tarih Dersleri Yıllık Planları

Furkan

Vezir
Yönetici
Vezir
2011-2012 Tarih Dersi Yıllık Planları

2011-2012 Tarih Dersi Yıllık Planları

9. SINIF TARİH
10. SINIF SEÇMELİ TARİH (4 SAATLİK)
10. SINIF TARİH (2 SAATLİK)
11. SINIF İNKILAP
11. SINIFLAR SÖZEL TARİH
12.SINIFLAR ÇAĞDAŞ TÜRK DÜNYA TARİHİ (2 SAATLİK)
12.SINIFLAR ÇAĞDAŞ TÜRK DÜNYA TARİHİ (4 SAATLİK)

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Not: Alıntıdır, kendime ait değildir. Başka forumlarda hazır yıllık plan ararken rastladım, burada meslektaşlarımla paylaşmak istedim. Yeni eğitim-öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.

soytac

Acemi Üye
TTK başkanlığının : 10.12.2010TARİH ve SAYI:228 kara göre Ortaöğretim T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Öğretim Programı değişti.İnkılap tarihi planı yeni programa göre hazırlanmamış.

Evet İnkılap Tarihi öğretim programı değişti, 2011-2012 eğitim öğretim yılında uygulanacak yeni program...

Furkan

Vezir
Yönetici
Vezir
TTK başkanlığının : 10.12.2010TARİH ve SAYI:228 kara göre Ortaöğretim T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Öğretim Programı değişti.İnkılap tarihi planı yeni programa göre hazırlanmamış.
Evet, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi yıllık planı geçen seneye göre hazırlanmış, bende sonra farkettim. Alıntı olduğunu yukarıda belirtmiştim.

Evet İnkılap Tarihi öğretim programı değişti, 2011-2012 eğitim öğretim yılında uygulanacak yeni program...

nasıl değişti hocam bilginiz var mı? kitap da yenilendi mi?

Arkadaşlar yeni programda öyle abartılacak kadar fazla bir değişiklik yok. M.Kemal'in Hayatı yer değiştirerek 1.Ünite'ye alınmış. Yine 5. Ünitede yer alan Atatürkçülük ve Atatürk İlkeleri konularına biraz daha fazla yer ayrılmış. Okulumuza MEB komisyon tarafından hazırlanan yeni ders kitapları geldi. Detaylı inceleme imkanım olmadı ama, göz attığımda ilk dikkatimi çeken değişiklikler yukarıda belirttiğim şekildedir.

--------------

2011-2012 Eğitim ve öğretim döneminden itibaren Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi haftada 2 saat olarak hazırlanmış ve 7 Üniteden oluşmaktadır. Üniteler şu şekildedir:

1. Ünite: 1881’DEN 1919’A MUSTAFA KEMAL

2. Ünite: MİLLÎ MÜCADELE’NİN HAZIRLIK DÖNEMİ

3. Ünite: KURTULUŞ SAVAŞI’NDA CEPHELER

4. Ünite: TÜRK İNKILABI

5. Ünite: ATATÜRKÇÜLÜK VE ATATÜRK İLKELERİ

6. Ünite: ATATÜRK DÖNEMİ TÜRK DIŞ POLİTİKASI

7. Ünite: ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜ

Daha geniş bilgi için arkadaşlar MEB Talim ve Terbiye Kurulu'nun sayfasındaki dosyayı indirip oradan bilgi sahibi olabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

babai26

Acemi Üye
inkılâp eski proğrama göre yeni tarihle yapılmış, dikkatlerden kaçmış olabilir,

HDarda2009

Vezir
Vezir
Arkadaşlar öncelikle ellerinize sağlık diyorum. Şimdi arkadaşlar bu planlar onlarca sayfa tutuyor bu da kağıt israfına yol açıyor. Bu planları nasıl 2-3 sayfa haline getirebiliriz? Bilgisayarı iyi bilen arkadaşlar bir yardımcı olsunlar lütfen.

honda

Acemi Üye
Arkadaşlar İnkılap Tarihi yeni müfredatı 68 saat olarak paylaştırılmış. 72 saat olmalıydı.müfredatta hata var.eksik olan 4 saati az zaman ayrılan konulara paylaştırmalıyız. örneğin kurtuluş savaşı ünitesi verilen saatler içerisinde bitirilmesi zor gibi.Atatürkçülük konularına ise sanki biraz fazla saat verilmiş.

HDarda2009

Vezir
Vezir

ozis99

Acemi Üye
12 sınıf seçmeli tarih (1 saat için) ve uluslararası ilişkiler yıllık planı olan varsa paylaşabilir mi

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
2011-2012 Öğretim Yılı Tarih Dersleri planları

dekart

Acemi Üye
Paylaşımlar için teşekkürler...

Arkadaşlar bu arada belki duymamışsınızdır :) 12.09.2011 tarih ve 134 sayılı TTKB kararı ile tüm tarih yıllık planları değiştirildi :)

Tüm çalışmalar çöpe :)

İşin şakası bir tarafa şöyle bir açıklama yapayım. Yeni gelen kurur kararında
+ tarih 9 ve tarih 11'e pek dokunulmamış
+ tarih 10 4 saatlik ve 2 saatlik olarak ayrı iki programla gelmiş
+ 2 saatlik programda kazanımlarda epey bir kırpma var dolayısıyla planlama biraz rahatlamış
+ 4. ünite idi sanırım önceden 18. YÜZYILDA DEĞİŞİM VE DİPLOMASİ iken isim değişikliğine uğramış ve AVRUPA VE OSMANLI DEVLETİ (XVIII. YÜZYIL) adını almış
+ Programın sonunda ermeni meselesi ile ilgili daha önce belirsiz olan kazanımlara yerleştirme sağlanmış.
+ Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile ilgili de 2 saatlik bir program vardı sanırım...

kısacası arkadaşlar birincisi planın en altına yazdığımız kurul karar no ve tarihini değiştiriyoruz ikincisi de 10. sınıflarda ünite adı değişikliği yapıyoruz üçüncüsü 10 sınıflarda 2 saatlik plan için köklü bir değişiklik yapıyoruz ... Ben bu dediklerimi yapmaya başladım umarım yetiştirir paylaşırım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
Paylaşımlar için teşekkürler...

Arkadaşlar bu arada belki duymamışsınızdır :) 12.09.2011 tarih ve 134 sayılı TTKB kararı ile tüm tarih yıllık planları değiştirildi :)

Tüm çalışmalar çöpe :)

İşin şakası bir tarafa şöyle bir açıklama yapayım. Yeni gelen kurur kararında
+ tarih 9 ve tarih 11'e pek dokunulmamış
+ tarih 10 4 saatlik ve 2 saatlik olarak ayrı iki programla gelmiş
+ 2 saatlik programda kazanımlarda epey bir kırpma var dolayısıyla planlama biraz rahatlamış
+ 4. ünite idi sanırım önceden 18. YÜZYILDA DEĞİŞİM VE DİPLOMASİ iken isim değişikliğine uğramış ve AVRUPA VE OSMANLI DEVLETİ (XVIII. YÜZYIL) adını almış
+ Programın sonunda ermeni meselesi ile ilgili daha önce belirsiz olan kazanımlara yerleştirme sağlanmış.
+ Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile ilgili de 2 saatlik bir program vardı sanırım...

kısacası arkadaşlar birincisi planın en altına yazdığımız kurul karar no ve tarihini değiştiriyoruz ikincisi de 10. sınıflarda ünite adı değişikliği yapıyoruz üçüncüsü 10 sınıflarda 2 saatlik plan için köklü bir değişiklik yapıyoruz ... Ben bu dediklerimi yapmaya başladım umarım yetiştirir paylaşırım...
http://www.tarihbilinci.com/forum/t...ulanmasina-iliskin-duyuru-23-09-2011-a-33156/

Üst Alt