1. İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

1. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    173
    Ödül Puanları:
    43
  2. arya Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Elinize sağlık.. teşekkür ederim..

3. efe45 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Elinize sağlık.. teşekkür ederim..

4. ilkker Usta Üye

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    262
    Ödül Puanları:
    43
    hocam milli giuvenlik dersi konularinin inkilap tarihi ile Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi derslerinde islenmesi ile ilgili bir karar alinmisti tt kurulunca. bu planda acaba milli guvenlik konulari mevcut mu ?

5. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    173
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin eski öğretim programı ile yeni (11.05.2012) öğretim programı arasında sadece bir fark var o da 6.ünitenin (Atatürk Dönemi Dış Politikası) 2. Kazanımın (2. Lozan Barış Antlaşması’nınTürk dış politikasındaki önemini kavrar) karşısında yer alan "açıklamalar" bölümündeki şu ifade[TABLE]
    [TR]
    [TD][!] Lozan Barış Antlaşması’na göre ülkemizde kimlerin azınlık sayıldığına değinilecektir.
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    önceki öğretim programından farklı. Önceki ile sonraki öğretim programı arasında başka hiçbir fark yok.

6. ilkker Usta Üye

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    262
    Ödül Puanları:
    43
    şu anki kitaplara ve müfredata milli güvenlik konuları yansımamış.peki biz normal konuları işlerken yeri geldiğinde milli güvenlik konuların da bahsedeceğiz?

ttk nın kararı şu şekilde
    12.04.2012 tarihli ve 24 sayılı Kurul kararı gereğince Başkanlığımızca oluşturulan komisyon tarafından hazırlanarak Kurulumuzda görüşülen, Lise Millî Güvenlik Bilgisi ve Ortaöğretim T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programlarında ekli örneğine göre ilişkilendirme yapılması,
    Söz konusu ilişkilendirmedeki farklılıkların;
    1. Ders kitaplarına yansıtılması,
    2. Yansıtma işlemi yapılan ders kitaplarının 31.10.2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Başkanlığımıza teslim edilmesi,
    3. İncelemesi devam eden taslak ders kitaplarına yansıtılmasının ise inceleme işlemlerinin bitiminde ilgililerden istenmesi,
    2012-2013 Öğretim Yılına mahsus olmak üzere mevcut ders kitaplarının, zümre öğretmenler kurulunca öğretim programlarındaki ilişkilendirme ve farklılıklara uyarlanarak kullanılması
    kararlaştırıldı.

hem yeni müfredata hiçbir şey konulmamış milli güvenlikle ilgili hem de bu ders konularını inkılap tarihi ile ilişkilendirin diyor.ben bu işten hiçbir şey anlamadım.

7. nurdamla Usta Üye

Konular:
    24
    Alınan Beğeniler:
    269
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    öğretmen
    evet,bilgisi olanlar lütfen paylaşabilir mi?ne yapacağız,nasıl bir uygulama olacak?tekrar ediyorum inkılap tarihi dersleri milli güvenlik dersiyle nasıl ilintili bir hale getirilecek,bilenler açıklama yaparsa sağlıklı bir ders işlenmiş olur.yıllık planlarda milli güvenlik ile ilgili bir bölüm göremedim.bizim eski planların aynısı gibi,yoksa yanılıyor muyum,gözümden kaçan bir durummu var acaba?şimdiden herkese teşekkür ederim.

8. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,580
    Medya:
    22
    Alınan Beğeniler:
    11,347
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    karar bu
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

9. ilkker Usta Üye

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    262
    Ödül Puanları:
    43
    hocam aynı karardan bahsediyoruz ben sadece inkılap tarihi ile ilgili olanı yazdım.şimdi burada önemli olan bu kararların nasıl uygulanacağı.yayımlanan müfredat programlarında milli güvenlik ile ilgili hiç bir bilgi yok.hem de çağdaş ve inkılap tarihi derslerinde milli güvenlik işleyin diyorlar.neye göre işleyeceğiz ? planımızda milli güvenlik konularına yer verecek miyiz yoksa müfredatta ne diyorsa aynen öyle mi işleyenecek .yapılan bir hata da şudur.şayet biz bu yıl milli güvenlik konularını işleyeceksek bu çocuklar zaten 10.sınıfta milli güvenlik gördü.bir daha anlatmanın ne gereği varki.

10. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    173
    Ödül Puanları:
    43
    11.05.2012 tarihinde yayınlanan ÇTDT Dersinde de durum farklı değil. ÇTDT Dersinin yeni öğretim programının öncekinden tek bir farkı var. 5.Ünitenin (Küreselleşen Dünya) 8.kazanımlar (Türk Dış Politikasındaki Gelişmeleri Kavrar) bölümünün karşısında yer alan "Açıklamalar" kısmındaki şu cümle: [TABLE]
    [TR]
    [TD][!] ECO’ya (Ekonomik İşbirliği Teşkilatı) da değinilecektir.
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

11. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    173
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar sizce TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersinin yeni öğretim programındaki ünitelerin süre/ders saati toplamı (Toplam 72 yazmışlar ama 68 ediyor) ile oran (%) kısmındaki rakamlar doğru mu? Mesela 2.Ünite ile 3.Ünitenin süre/ders saati aynı (8) olmasına rağmen iki ünitenin oranı (%) farklı. 2.Ünitenin oranı (%) 11 iken 3.Ünitenin oranı (%) 8. Bu konuda öğretim programında mı hata var yoksa ben mi birşeyleri anlayamadım?

12. filenperno Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni inkılap planı?

netbil mi yoksa meb in ders kitabına göre olan planlardan hangisini kullanmalıyız? konu başlıkları farklı. bilgisi olan varmı

13. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    173
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam okulunuza ders kitabı olarak NETBİL yayınlarının kitabı geldiyse o planı kullanabilirsiniz. Mesela bizim okula NETBİL yayınlarının kitabı geldi.

14. bilgekağan38 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam sayfa hata veriyor indiremedim

15. haldir Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    link nerede göremedim ama bikaç gün önce hata veriyordu. netbil lazım bana acil :(

16. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,580
    Medya:
    22
    Alınan Beğeniler:
    11,347
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    İlk iletiye alternatif link eklenmiştir.

17. filenperno Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun bilgi için hocam

18. canbörü Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler: