1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
    Duyuruyu Kapat

29 Ekim Sunucu Metni

'Belirli Gün ve Haftalar' forumunda Hanımeli tarafından 20 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Hanımeli Usta Üye

Konular:
    356
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Durmadan dalgalan, şanlı bayrağım,
    Yurdumun en büyük bayramı bugün.
    Ufuklar gül açsın, gülsün toprağım,
    Yurdumun en büyük bayramı bugün.

Saygıdeğer Müdürüm , Değerli Öğretmenlerim ve Sevgili Arkadaşlar;

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 85. yıldönümü münasebetiyle hazırladığımız programımıza hoş geldiniz.Hepinizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Türk olmak,gurur duymaktır şanlı bir tarihe sahip olduğun için
    Türk olmak,özgür olmaktır, hürriyeti damarlarında taşıdığın için
    Mutlu olmaktır,Türk olduğunu söylemekten
    Türk olmak,tüyleri diken diken olmaktır, İstiklâl Marşı’nı okurken

Şimdi sizleri önce Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, onun silâh arkadaşları ve bu vatan uğrunda canlarını veren şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşuna ,hemen ardından da İstiklâl Marşı’na davet ediyorum.

Vur ozan tellere özgürcesine
    Millî egemenlik türküsüdür bu
    Dinle bak, kulak ver Türk’ün sesine
    Millî egemenlik ülküsüdür bu

Sen bize ekmeksin, havasın, susun
    İyice kulak ver, dinleyin, susun
    Tarihin yazdığı koca ulusun
    Millî egemenlik ülküsüdür bu.

Şimdi günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere okulumuz Müdür Yardımcısı .................................................... mikrofona davet ediyorum.

Atatürk diyor ki : “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizsiniz.”

Şimdi Atatürk’ün Türk Gençliği’ne Hitabesi’ni okulumuz ..........sınıfı öğrencisi ..................................okuyacak.

Dalgalansın her tarafta şanlı Türk’ün Bayrağı
    Korumaktır ve yüceltmek, azmimiz bu toprağı
    Bu vatan hiç sensiz olmaz, ey güzel Cumhuriyet
    Milletim öyle demiştir; ya ölüm, ya hürriyet

Şimdi de okulumuz .................. sınıfı öğrencilerinden .......................................’ ı ........................................ adlı şiiri okumak üzere mikrofona davet ediyorum.

Biz yürekten bağlıyız 85 yıldır bu yola
    Yurtta barış ilk hedef, cihanda sulh parola
    Koparamaz hiçbir güç, bizi millî birlikten
    Atamızın izinden, koşuyoruz kol kola
    Şimdi Cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider ve devlet adamı “Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Hayatı” konulu slayt gösterisini hep birlikte izleyeceğiz.

Cumhuriyetin ilânını meclis muhabiri olarak izlemiş olan bir yazarımızın anısını ..... sınıfından ………………… okuyacak.

Okulumuz …………….. sınıfı öğrencisi ……………………….. ile ……….. öğrencisi…………………………………. Atatürk’ten vecizeler ile karşınızdalar.

Okulumuz ....... sınıfı öğrencileri .............................................’ nın hazırladığı Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN 10. Yıl Nutku görüntülerini hep beraber izleyeceğiz.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
    Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır

Bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımız için yazılmış en güzel şiirlerden biri olan Arif Nihat ASYA’ nın “Bayrak” adlı şiirini okumak üzere okulumuz ............... sınıfı öğrencisi .........................................................’yi mikrofona davet ediyorum.

Cumhuriyetimizin ilânını 84. yılı münasebetiyle hazırladığımız program burada sona ermiştir. Hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, bu bayramların her yıl artan bir coşkuyla yepyeni meydanlarda, yepyeni ufuklarla ve yepyeni umutlarla sürmesini diler, sevgi ve saygılar sunarız.

Bu Sayfayı Paylaş