1. İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

 1. Tarih Öğretmeni Sultan Site Yetkilisi Sultan

  Katılım:
  11 Mart 2009
  Konular:
  4,923
  Mesaj:
  6,879
  Medya:
  200
  Alınan Beğeniler:
  4,333
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Tarih Öğretmeni
  Şehir:
  Yeryüzü
  Web Sitesi:
  19/03/2017 Pazar Günü Saat: 14:00’te yapılmış olan yazılı sınavı soruları ve cevapları yayınlandı. Sözlü sınav ise 27/03/2017 27/04/2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav sonuçları ise 05/05/2017 tarihinde duyurulacaktır.

  Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

  Yazılı Sınava İtirazlar Nasıl Yapılacak?

  a. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlara ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının ve sınav sonuçlarının Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içerisinde ÖYGGM’ ye yapabileceklerdir.
  b. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına itiraz başvurularını, Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) SINAV İTİRAZ ÜCRETİ adı altında yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.
  c. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imzası, iletişim bilgileri, dekontu/ATM işlem fişi olmayan ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
  ç. Sınav uygulamasına, sınav sorularına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde ÖDSGM tarafından incelenip sonuçlar adaylara bildirilmek üzere ÖYGGM’ne teslim edilecektir. Tüm işlemlerde ÖDSGM’ne gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır. İtiraz sonuçları ÖYGGM tarafından adaylara duyurulacaktır.
  d. Sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.
  e. Sınav Merkezinde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi yargı organları dışında, Bilgi Edindirme Kanununun 7’nci maddesine göre aday dâhil hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterilemez.

  Sözlü Sınav Esasları Nelerdir?

  a. Yazılı sınava katılan adaylar yazılı sınavın sonucunu beklemeksizin sözlü sınava katılacaktır.
  b. Sözlü sınav, yazılı sınavların yapıldığı illerde oluşturulacak sözlü sınav komisyonu tarafından yapılacaktır.
  c. Adaylar bu kılavuzun 4.2. maddesine göre Millî Eğitim Bakanlığının ilan ettiği takvim doğrultusunda il millî eğitim müdürlüklerince belirlenen sınav merkezlerinde sözlü sınava girecektir.
  ç. Adaylar sözlü sınav için herhangi bir ücret ödemeyecektir.

  Sözlü sınav komisyonu, aday öğretmenlere “Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde” yapılan faaliyetleri de göz önünde bulundurarak soru hazırlar veya hazırlatır. Komisyon, sözlü sınavda aday öğretmenleri;

  1) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade kabiliyeti ve muhakeme gücü
  2) İletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti
  3) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı
  4) Topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri,
  yönünden değerlendirilir.

  Sözlü Sınav Değerlendirmesi nasıl Yapılacak?

  a. Sözlü sınavının konuları sözlü sınav komisyonu üyelerince dört konu ayrı ayrı 25 puan üzerinden değerlendirilir.
  b. Sözlü sınavda adayların değerlendirmesi Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ve bu kılavuzun ekinde yer alan Ek-4 Aday Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formuna işlenir.
  c. Sözlü sınav nihai başarı puanı, sözlü sınav komisyonu üyelerinin puanlarının aritmetik ortalaması alınarak belirlenir. Buçuklu puanlar bir üst tam puana tamamlanır.
   
  haybir bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş