• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

#21
"Elli senelik bir manevî ibadet ömrünü ehl-i imânâ kazandıran Leyle-i Berâatınızı [Berâat Gecesi], ruh u canımızla tebrik ederiz. Bu gelen gece olan Leyle-i Berâat bütün senede bir kudsî çekirdek hükmünde ve mukadderat-ı beşeriyenin [insanlığın kaderinin] programı nev'inden olması cihetiyle, Leyle-i Kadrin kudsiyetindedir. Herbir hasenenin [salih amelin] Leyle-i Kadir'de otuzbin olduğu gibi; bu Leyle-i Berâat'ta herbir amel-i sâlihin ve herbir harf-i Kur'ân'ın sevabı yirmibine çıkar. Sair vakitte on ise, Şuhur-u Selâsede [Üç aylarda] yüze ve bine çıkar. Ve bu kudsî leyâlî-i meşhûrede [meşhur geceler], onbinler, yirmibin veya otuzbinlere çıkar. Bu geceler, elli senelik bir ibadet hükmüne geçebilir. Onun için elden geldiği kadar Kur'ân'la ve istiğfar ve salavatla meşgul olmak büyük bir kârdır”

Selam ve dua ile...
 
#23

Allah£ın insansanları affettiği, kelepçelerini çözüp onu kendi mafiretine layık gördügü bu mubnarek gecemiz kutlu olsun...


Umarız ki bu gecede tüm insanlar tövbe edip haklarında en hayırlı olana geri dönebilsinler...saygılarım ve dualarımla
 

Avşar Bey

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
#24
Bazı alimlere göre;Kur'an'ın bir defada toplu indirildiği, Kudüs'teki Mescid-i Aksa'dan;mekke'deki kabe'ye kıblenin çevrildiği,günahların mağfiret edileceği Mübarek Beraat Kandili'ni kutlar ve ihanet şebekelerinin 13 vatan evladını şehit ettiği bu günde yanan yüreklerimize su serpip,huzur ve emniyet vermesini Kur'an'ın sahibi Yüce Yaradan'dan niyaz ederim.
 
#26
Tarih Bilinci Forumu üyelerinin Berat Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.​
 

Avşar Bey

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
#28
Bu gece Mübarek Berat Kandili

İslam Alemi'nin ve aziz milletimizin Berat Kandili'ni kutlarken, sınırlarımıza kadar dayanan ve güya İslam adına cihat ettiğini söyleyen Harici meşreplerin şerrinden de bizleri Müslümanları muhafaza etmesini Yüce Mevlam dan niyaz ederim.
 

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#29
 

m_meltem_m

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
#30
Hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yine de mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere.
 

Benzer Konular