Bu Sayfayı Paylaş

1. HDarda2009 Usta Üye Site Yetkilisi

Konular:
    127
    Alınan Beğeniler:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Değerli meslektaşlarım, Yeni müfredat, yeni kitap, eski alışkanlıklar vs., bu sene İnkılap Tarihi dersini nasıl işliyorsunuz?

2. unyelimmm Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    ben sanki eski alışkanlıklara göre işliyorum ygs genellikle inkılaptan olusuyo ve yeni kitap bence cok yüzeysel anlatmıs ve ilk dönem sonuna inkılapları anlatıp bitirmemi istiyo ikinci döneme sadece dusunce hayatı kalıyo inkılap tarihini ayrıntılı işleyipte bitimem imkansız diye dusunuyorum

3. nurhayat Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sene umutla beklediğim programın içinin boş olduğunu gördüm daha kurtuluş savaşını bitiremedim planda ise çoktan inkılaplara geçmiş olmamız lazım bu gün itibari ile...koşturarak işlememiz gerekiyor kitaptaki etkinliklere bile zaman yok.yeni program yeni kitaplar ama tarihin içi boşaltıldı maalesef.

4. HDarda2009 Usta Üye Site Yetkilisi

Konular:
    127
    Alınan Beğeniler:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Ben daha hazırlık dönemini bitiremedim. Kitaptaki etkinlikleri yapıyorum. Eski kitap çok kullanışsızdı ancak bu da bizim çok zaman ayırdığımız konuları çok yüzeysel geçmiş. Bir belgesel izleteyim dedim kaç hafta geri düştüm.

5. zekeriya Acemi Üye

Konular:
    2
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu hafta Kurtuluş Savaşı ünitesini bitirdim. Ama konu özeti dağıtarak ilerleyebiliyorum. Yoksa zor oluyor, yetişmiyor.

6. eschara Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    ben de not dağıtarak işliyorum ancak çok verimli olduğunu söyleyemiycem hızlı gitmek zorunda kalıyoruz bir yandan da eksiksiz konuları tamamlamak çok zor oluyor

7. tarihimiz Kalfa Üye

Konular:
    11
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    Bende öğrencilere not dağıtıyorum fakat ezberden öteye gitmeyecek kalıcılık yok..Hatta iki haftadır çok hızlı bir şekilde konu yetiştirmekle meşgulüm düşünün bugün tek derste Lozan Antlaşmasını işlemek zorunda kaldım:(

8. ilkker Moderator Moderatör

Konular:
    69
    Alınan Beğeniler:
    132
    Ödül Puanları:
    43
    Ben de bu haftaya kadar planla birlikte koştur koştur gidiyordum.Bu hafta düzenli ordunun kuruluşundan Mudanya Ateşkesine kadarki konularla ilgili slayt ile tekrar ettim konuları.1 hafta geri kaldım böylece.Haftaya müfettiş gelecek diyorlar.Bakalım ne diyecekler bu müfredata.Yetişmek çok zor gerçekten

9. erdil68 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tarihin içi boşaltıldı. Bence bu programı hazırlayanların tarih dersiyle okulla alakası yok.Masaya oturmuşlar tarihi böyle okutun diyorlar. Sonuç kim ne öğrendi öğrencilere ne verebildik. Koskoca bir hiç. Ezber zihniyeti bu ülkede bitmedikçe bu ülkeden bir halt olmaz.

10. HDarda2009 Usta Üye Site Yetkilisi

Konular:
    127
    Alınan Beğeniler:
    89
    Ödül Puanları:
    28

Hocam geçen senelerden eksik bir şey yok benim gördüğüm kadarıyla. Bazı konular 10.sınıfın konuları olduğundan daha az üzerinde durulmuş ama bu sefer de 10 sınıfın konuları daha da artmış. 10.sınıfın konuları zaten bitmiyordu şimdi arada kopukluk oluyor, üzerinde çok dursan geri kalıyorsun durmasan olmuyor. Gene de Kemal Kara'nın kitaplarından iyidir bence. Ezber konusunda katılıyorum size.

11. hilal42 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam koşuyoruz uçuyoruz ama yine de Cepheler yeni bitti:( Üstelik 9.sınıf zaten çok yoğun ,10.sınıf nefes dahi almadan tam gaz;önceleri bari İnkılap dersi az rahattı ama şimdi....
    Ayrıca rahat rahat gönlümüzce içimize sine sine anlatmak varken neden böyle sıkıştırılıyoruz anlamadım,ben birşeyler mi kaçırıyorum?

12. filenperno Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende katılıyorum arkadaşlar size. Neden acele etmek zorundayız? konu özeti dağıtarak ancak kurtuluş savaşını bitirdim. belgesel, cd hiçbir şey izletmeye vaktim yok. sadece konu anlatıyorum. bu dersi çok severdim ama neden koşturmak zorundayım?

13. hakikat_1 Kalfa Üye

Konular:
    17
    Alınan Beğeniler:
    81
    Ödül Puanları:
    18
    inkılap kitabının içinin boşaltıldığını söylemem ama geçen sene ıkı üç hafta bitirilen konular(milli mücadeleye hazırlık ve kurtuluş savaşı ve I. dunya savaşı) bır haftaya ındırılmış durumda gerçekten konuları yetiştirmekte sıkıntı yasıyorum.... ancak asıl sıkıntı ıkıncı donem yasanacak gıbı çünkü ikinci donem konuları genelde sözel ve düşünsel konular öğrenciler çok sıkılacak dolayısıyla biz derse ilgiyi çekmekte zorluk çekeceğiz diye düşünüyorum.... bunun önlemini nasıl alacağız öğretim yontem ve teknıklerınden HANGİSİNİ KULLANACAĞIZ VE NASIL YAPACAGIZ FİKİRLERİNİ PAYLASANLAR OLURSA ÇOK IYI OLACAK.. TŞKLER....

Bu Sayfayı Paylaş