• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ders kitabı hakkındaki görüşler

ayyıldız

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Arkadaşlar, bizim okulda sözel sınıfımız yok ama yine de Okullarımızda sözel sınıfı olan arkadaşlar 12. sınıf ÇTDT kitabını nasıl bulduklarını eksilerini artılarını bizimle paylaşırlarsa iyi olur kanaatindeyim :hi:

içakır

Usta Üye
Ayyıldız hocam;
Henüz okulumuza gelmiş öyle bir kitap yok ne yazık ki...

tarihçiii

Acemi Üye
ÇTDT dersini bu yıl ikinci kez okutacağım. Geçen yıl Tarih Vakfı'nın "20.yy Türk ve Dünya Tarihi" isimli kitabını kullandım. Bu yıl da aynı kitabı kullanmayı düşünüyorum Bu dersin içeriğine son derece uygun bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, kitabın öğretmen kitabında uygulamalara dair güzel açıklamalar da yer alıyor. Tavsiye ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
ilsis kitap ihtiyacı sonrası ders kitabı ihtiyaç sayısı istendi ve kitaplar geldi. Bu sene ders kitabı olacak.

ser55

Acemi Üye
Kitap basılmış ancak okula henüz gelmedi zannedersem.inşallah gelir.Geçen sene baya zorlanmıştık çünkü.

Hocam Okula gelen kitapların hepsini inceledim malesef şu ana kadar ÇTDT kitabı henüz yok umarın en kısa zamanda gelir.:boxing:

erhan_2929

Kalfa Üye
bizim okula da henüz gelmedi, bu sene ders açılacak. heralde kitap isteği yapmamız gerekecek.

Mayıs ayında kitapların basılacağı söyleniyordu, ancak 2-2,5 yıl önce okutulmasına karar verilen bir dersin kitabını hala basmamışlarsa, bu Milli Eğitim teşkilatını hakikaten tebrik etmek gerek, çok büyük hizmetleri(!) var inkar edemeyiz, zaten eğitimde bize çağ atlattılar, ip değil....

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
Mayıs ayında kitapların basılacağı söyleniyordu, ancak 2-2,5 yıl önce okutulmasına karar verilen bir dersin kitabını hala basmamışlarsa, bu Milli Eğitim teşkilatını hakikaten tebrik etmek gerek, çok büyük hizmetleri(!) var inkar edemeyiz, zaten eğitimde bize çağ atlattılar, ip değil....
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

sizin için bir kaç sayfası.
Lütfen linki indirin ve bakınız.

CTT kitabı

Arkadaşlar bazı okullarda Çağdaş Türk ve Dünya tarihi kitabı yok birkaç sayfasını tarayan arkadaşım hepsini tarayıp nete verse iyi olur.Biraz yorucu olcak onun için ama hepimize faydalı olur diye düşünüyorum.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Kitabının tamamının taranması

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Kitabından birkaç sayfa tarayıp nete vermişsiniz teşekkürler öncelikle ama o arkadaşımızdan istirhamımız bizim okullara gelmedi biraz vakit alır biliyorum ama hepsini tarayıp net ortamına sunarsa büyük bir iyilik yapmış olacak hepimize. Syn hocam bunu yaparsanız sevinirim. Ama Eger yapamam diyorsanız okulunuzda mutlaka birkaç tane fazladan gelmiştir.Ben Konya Cihanbeyli Anadolu Lisesinde çalışıyorum.Adım Mustafa bir kitap okula yollarsan sevinirim..

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Kitabından birkaç sayfa tarayıp nete vermişsiniz teşekkürler öncelikle ama o arkadaşımızdan istirhamımız bizim okullara gelmedi biraz vakit alır biliyorum ama hepsini tarayıp net ortamına sunarsa büyük bir iyilik yapmış olacak hepimize. Syn hocam bunu yaparsanız sevinirim. Ama Eger yapamam diyorsanız okulunuzda mutlaka birkaç tane fazladan gelmiştir.Ben Konya Cihanbeyli Anadolu Lisesinde çalışıyorum.Adım Mustafa bir kitap okula yollarsan sevinirim..
Merak etmeyiniz. Ünite ünite tarayarak göndeririz.

turgutreis

Kalfa Üye
Tarihöğretmeni hocam paylaşım için teşekkürler. Dün kitap dağıtım deposuna gittim.Tam bir buçuk saat çtdt kitabı ve lise 3 tarih kitaplarını aradım yok, sanırım gelmemiş.Okulların açılmasına yakın inşallah gelir.Zamanınız varsa birkaç sayfa daha tarayıp ekleyebilir misiniz.Başka bir sitede arkadaşın biri tarih-10 kitabını tayayıp pdf yapmış ve sitelerine eklemiş.
Saygılar.

asazar

Kalfa Üye
evet tarih 10 kitabını taramışlar tamammını bende ordan indirdim ve onlarda çağdaş tarih kitabı yokmuş sizde olduğuna göre bunu tarayabilirmisiniz

calimero

Acemi Üye
çtdt kıtabı

Ben kocaeli de bu kitabı görmedim gerçekten basılmış mı

arkadaşlar zonguldak ta kitap mevcut. turgut reis isimli arkadas lise 3 kıtabı yok demış boyle bir kıtap hakkında bılgısı olan varmı

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
arkadaşlar zonguldak ta kitap mevcut. turgut reis isimli arkadas lise 3 kıtabı yok demış boyle bir kıtap hakkında bılgısı olan varmı
Lise 3 (11.sınıf sosyal sınıfı ) Tarih dersi müfredatı 2010-2011 öğretim yılında işlenecek. Bu öğretim yılında da eski Genel Türk Tarihi ve Osmanlı Tarihi dersleri müfredatları birleşimi işlenecek. Bu nedenle de ders kitabı henüz kitabı basılmadı.

hanımkız

Acemi Üye
çağdaş türk ve dünya tarihi kitabı hakkında

arkadaşlar bizim okulumuza istediğimiz kadar geldi. ayrıca 10. sınıf tarih kitabından da geldi. eksiklerini de tekrar istiyoruz. okul idareniz bu durumu çözecektir. kolay gelsin selamlar.:thumbsup:

Üst Alt