• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersinin zorunlu olması

m_meltem_m

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
31 May 2009
Mesajlar
513
Beğeniler
109
Puanları
43
#1
Arkadaşlar ilçe zümre toplantılarımızda Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersinin zorunlu olmasının gerekliliğinden, bu dersin öğrencilere faydalarından vs.bahsetsek ve zümre tutanağına da eklesek seneye zorunlu yapılması konusunda bir katkımız olur mu acaba.O derse çok yazık oluyor seçmeli olmamalı bence tüm öğrenciler görmeli.
 
Katılım
13 Şub 2012
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
0
#2
Zümre tutanağına falan almakla olmaz.Tarih öğretmenleri örgütlenip hareket etmeli.Sözel alandan sınava girenlerin haricinde lise öğrencileri tarih sorusu çözülmediği için öğrenciler özellikle sayısal alan öğrenciler dersimize pek fazla önem vermiyorlar.Aslında internet ortamına örgütlenip en azından eşit ağırlık alanından sınava giren öğrencilerin LYS'de edebiyat ve coğrafya testlerine ek olarak tarih sorusu çözmeleri zorunlu hale getirilmeli.Düşünebiliyor musunuz PDR veya Hukuk okumak isteyen öğrenci coğrafya testi için yıl boyu kendini kasıyor ama tarihten LYS'de tek bri soru dahi çözmüyor..Bu sorun ve ders saati sorunu halledilmeli..2 saatte 10. sınıf tarih dersini yetiştirmeye çalışıyoruz.Dediğim gibi bu alanda sosyal medyada örgütlenebilir ve BİMER'e topluca başvurabilirsek bence dikkat çekebiliriz..
 

eko9

Kalfa Üye
Katılım
11 Eyl 2009
Mesajlar
64
Beğeniler
1
Puanları
8
Yaş
43
#3
zaten 12 ye gelindiğinde seçmeli ders kalmadığından zorunlu olarak veriliyor.sadece
fen bolumlerinde ders olarak gormuyorlar..
 
Üst Alt