1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
  Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

 1. m_meltem_m Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

  Katılım:
  31 Mayıs 2009
  Konular:
  100
  Mesaj:
  506
  Alınan Beğeniler:
  106
  Ödül Puanları:
  43
  Arkadaşlar,Çağdaş Türk ve Dünya Tairih Dersine yazık olduğu düşüncesindeyim.Zira seçmeli ders statüsünde olduğu için fen alanını düşünen öğrenciler tarafından seçilmemektedir oysa konuları itibariyle bilinmesi gereken pek çok konudan mahrum oldukları inancındayım.Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersi 12.sınıflarda ortak zorunlu ders olarak gösterilse öğrencilere genel kültür açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.Zorunlu hale getirilmesi için biz zümre olarak hem okul zümremizde hem de ilçe zümresinde bu konuyu gündeme getirmeyi uygun bulduk.Lütfen başka nasıl bir çözüm getirilebilir bilginiz ya da öneriniz varsa paylaşır mısınız.
   
 2. omb72 Acemi Üye

  Katılım:
  17 Mart 2009
  Konular:
  0
  Mesaj:
  30
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Hocam aynen katılıyorum. Bakanlığın ilgili birimlerine elektronik ortam da yazılabilir.Bimere ve147 iletişime yazılabilir .Rapor halinde il Memler'e Bakanlığa iletmek üzere gönderilebilir.Tarih sitelerinde konu güncel tutulup beyin fırtınası oluşturulabilinir.Selamlar.
   

Bu Sayfayı Paylaş