• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

MEB e-Müfredat sisteminde bazı yapılan yenilikler ve sistemin işleyişi ile ilgili açıklamalar

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Katılım
11 Mar 2009
Mesajlar
7,925
Beğeniler
6,332
Puanları
113
Konum
Yeryüzü
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
#1
e-Müfredat sisteminde bazı yapılan yenilikler ve sistemin işleyişi ile ilgili açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur.

Buna göre;


1. 19 Ocak 2018 tarihinden sonra sisteme girilecek tüm kurul ve zümrelerin gerçek olması hedeflendiği bir önceki e-postada belirtilmişti. Kurul tarihi bu tarihten önce olan kurulların/zümreler 31 Ocak 2018 tarihine kadar talebiniz üzere silinecek olup, bu tarihe kadar okul ve ilçeleriniz ile görüşüp silinmesini istediğiniz kurulların/zümrelerin sadece il kanalı ile gelmesinin sağlanması gerekmektedir. İleteceğiniz listede sadece kurulun/zümrenin numarası olması yeterlidir ve EXCEL ortamında iletmeniz rica olunur. Sizden talep gelmediği sürece herhangi bir kurul/zümre silinmeyecektir.

2. Deneme amaçlı yapılan kurullar/zümreler yönetim tarafından onaylanmadığı sürece, okul müdürlüğü, ilçe veya il onaylama ekranlarından silinebildiği için bunların silinmesinin okul, ilçe ve il tarafından yapılması iş yükümüzü hafifletecektir. Yönetim tarafından da onaylanmış ve silinmesini sitedikleriniz için birinci madde uygulanacaktır.

3. İlinize tahsis edilmiş emufredat ile başlayan e-postalara “Teslimat Hatası” ya da “Delivery Failure” iletileri geri dönebilir. Bunlar öğretmenlerinizin MEBBİS sisteminde kayıtlı olduğu halde geçerli olmayan e-postalardır. Bunları silebilirsiniz. e-Posta hesaplarından sorumlu birimimiz bu hatalı e-postaları MEBBİS sisteminden tespit edebildiklerini silmektedirler.

4. Sistem aşağıdan yukarıya doğru anlamlı çalıştığı için okulda zümreler yapılmadan ilçe zümre başkanları listesi, ilçe zümreleri yapılmadan il zümre başkanları listesi gibi hususlar görülmemekte, bu durumda kişilerin TC kimlik numaralarına ihtiyaç duyulmaktadır. Okullarımızda sağlıklı bir şekilde toplantılar girildiği sürece daha rahat kullanabileceksiniz. İlçe ve il kurullarındaki okul müdürleri ve ilçe müdürleri gibi listeler görünür hale getirilmiştir.

5. Yıllık plan yaparken TTKB sistesinde de yayımlanan 9 sayılı karara bakarak hangi derslere girebileceğinizi görmeniz gerekmektedir. Eğer girmeniz gereken bir ders var ise ve bu yıllık plan hazırlama ekranında yok ise lütfen 0-312-413 43 64 veya 0-312-413 44 31 nolu telefonlara bilgi veriniz.

6. Kullanıcı dokümanlarımıza ek olarak her sayfa için kullanım videoları hazırlanmaktadır. Böylece o sayfa ile ilgili önümüzdeki günlerde daha net bilgiler alabileceksiniz.

7. SMS hizmetimiz şu an için yönetimce (TTKB) 22 Ocak 2018 tarihinde durdurulmuştur. Şu an olduğu gibi bir SMS hizmetinin sağlanabilmesi çalışmalarımız devam ediyor. Tekrar oluştuğunda devreye alınacaktır.
 
Üst Alt