• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Kullanıma Açıldı

Bakanlığımızca öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur.


You must be registered for see imagesBakanlığımızca öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur. e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği dikkate alınarak bilimsel, kültürel, sportif, sanatsal etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmaları olmak üzere 5 ana başlık üzerinden tasarlanmıştır. Söz konusu başlıkların altında ise 131 kategori bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin etkinliklere katılım ve temsil düzeyleri de Modül’de belirlenmiştir. Bu sayede etkin izleme ve değerlendirme yapılması için gerekli alt yapı sağlanmıştır.
Sosyal Etkinlik Modülü ile öğrencilerin sosyal etkinliklere katılımlarına ilişkin kayıt altına alınan verileri, 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan e-Portfolyo ve Okul Profili Değerlendirme uygulamalarında kaynak teşkil edecektir.

Makam Oluru için

Duyuru Yazısı için

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Uygulama Kılavuzu için
 
Tarih Öğretmeni

Yorumlar

Nisanın ortasında böyle bir uygulamanın başlaması uygun olmamış.
Altyapı hazır değil. Ders saatleri, maddi durum, öğretmenlerin ders yükü (ayrı bir branş daha doğru olurdu -ki çoğu öğretmen tarafından benimsenmeyen kulüp çalışmaları için de aynı şey söz konusu...) vb. konular bunu göstermekte.
 
Rehberlik dersi ile dönüşümlü olarak sosyal kulüp çalışmalarının yapılması,hedefe ulaşma bakımından yararlı olacağı kanısındayım.
 

Son kaynaklar

Üst Alt