• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

E-okul uyumlu sınav analiz programı

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
[h=2]E-okul uyumlu sınav analiz programı[/h]
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

78asd

Acemi Üye
Hocam elinize sağlık ama açılırken uyarı veriyor ve bilgileri kaydederken hata oluştu diyor ve kaydetmiyor... Bilginize...

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
Hocam elinize sağlık ama açılırken uyarı veriyor ve bilgileri kaydederken hata oluştu diyor ve kaydetmiyor... Bilginize...

kullanım kılavuzunu okudunuz mu ?
ayrıca klasör "Kullanmadan önce oku lutfen" txt dosyasında " ----Bu programın kullanılması için bigisayarınızda dotnetFx40 programı kurulu olmalıdır.

----Eğer Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler bolumunde
Microsoft NET Framework 4.0 veya uzeri kurulu ise yokaıda programı kurmanıza gerek yoktur.

****Ayrıca Microsoft Office versiyonlarından biri kurulu olmalıdır."

İsterseniz buna bir bakın

http://www.tarihbilinci.com/forum/dokumanlar-ve-egitim-materyalleri-286/ortak-sinav-analiz-formu-41044/

Moderatör tarafında düzenlendi:

78asd

Acemi Üye
okudum hocam... bilgisayarım Microsoft NET Framework 4.0 olmasına rağmen açmadı, ben de Microsoft NET Framework 4.5 yükledim. Söylediğim sorunlar bundan sonra gelişti...

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
ilginç ben de 4.0 yüklü ve sorun yok. Yalnız özellikle hatalı giriş yapınca sorun verdi. Başka bir sorun yok yani...

78asd

Acemi Üye
kullanım kılavuzunu okudunuz mu ?
ayrıca klasör "Kullanmadan önce oku lutfen" txt dosyasında " ----Bu programın kullanılması için bigisayarınızda dotnetFx40 programı kurulu olmalıdır.

----Eğer Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler bolumunde
Microsoft NET Framework 4.0 veya uzeri kurulu ise yokaıda programı kurmanıza gerek yoktur.

****Ayrıca Microsoft Office versiyonlarından biri kurulu olmalıdır."

İsterseniz buna bir bakın

http://www.tarihbilinci.com/forum/dokumanlar-ve-egitim-materyalleri-286/ortak-sinav-analiz-formu-41044/

okudum hocam... bilgisayarım Microsoft NET Framework 4.0 olmasına rağmen açmadı, ben de Microsoft NET Framework 4.5 yükledim. Söylediğim sorunlar bundan sonra gelişti... (bu uyarıyı veriyor açılırken: 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil.)

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
Framework 4.5'i kaldırın ve eski sürümü yeniden yükleyin.

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Bazı okullarda müfettişlerin ilk baktığı belgelerden olduğu söylenerek öğretmenlere dayatıldığını duydum...

Ortaöğretim Yönetmeliği 45. maddenin "b" bendinde sınav analizine dair konu şu şekilde belirtilmiştir.

b) (Değişik:RG-16/9/2017-30182)
Öğretmenin/öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm dersler ile güzel sanatlar ve spor liselerinde bireysel veya grup olarak okutulan derslerin yazılı ve uygulamalı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir. Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından değerlendirilerek konu ve kazanım eksikliği giderilir. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından, yoğunlaştırılmış eğitim programı uygulanan alanlar hariç, işletmelerde mesleki eğitime öğrenci gönderilen sınıflarda ve mesleki eğitim merkezlerinde ortak sınav yapılmaz."
bkz.
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Ayrıca;
Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 13.10.2017 tarihli, 83203306-10.03-E.16628910 sayılı ve sınav analizleri konulu yazısında konu şu şekilde açıklanmıştır.
"Sınav analizleri konusunda il, ilçe ve okul düzeyinde farklı uygulamalar yapıldığı, bu durumun öğretmenlerimiz üzerinde gereksiz iş yükü oluşturduğu ve verimlilik kaybına sebep olduğu Bakanlığımıza ulaşan duyum ve bildirimlerden anlaşılmaktadır. Buna göre sınav analizlerinin temel amacı; her öğrencinin sınav kağıdında yer alan cevapların bilgisayar programlarına tek tek girilerek değerlendirilmesi yerine ders ve zümre öğretmenlerince genel olarak şube ve sınıflar bazında sınav sonuçlarına yansıyan konu ve kazanım eksikliklerinin belirlenmesi ve bu eksikliklerin telafisine yönelik gerekli tedbirlerin alınarak planlamanın bu doğrultuda yapılmasıdır. Konunun bu çerçevede değerlendirilmesi hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

Buna göre okullarınızda yaptığınız uygulama nedir?
Konuda yer alan programı kullandınız mı?
Konu sizce nasıl olmalı?

Son düzenleme:

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Hocam,
Yukarıda belirttiğim yönetmelik maddesi ve açıklama dışında tamamen kaldırıldığına dair belge var mı?
İlgili resmi belgeyi paylaşır mısınız?

Son düzenleme:

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Hocam,
Bu yukarıda verdiğim yazı (E-okul uyumlu sınav analiz programı). Ona göre öğrenci bazlı analiz yok. Genel olarak yapılacak bir tespit ve tedbir ise var diye anlaşılıyor.
Bu yazı haricinde bir belge var mı? diye sordum.

Üst Alt