• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

E-Okul

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
Milli Eğitim Bakanlığının ana sitesi (www.meb.gov.tr) başta olmak üzere bütün sitelerine ulaşılamıyor.

Özelllikle
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
sitesine ulaşılamaması sıkıntı oluşturacak okullara.

Bu gece veya yarın mesai saatlerinde açılmaması halinde okulların sabahlayacağı kesin.

Daha kötüsü de var: Karnelerin cuma günü verilememesi.

Hayırlısı olsun. Pazartesi verilir karneler. Ne olacak hocam... Canımız sağolsun!!!

Az önce müdür yardımcı beni aradı. E-okula girebiliyormusun diye. Dünden 1. Kademenin karnesi basılmıştı Bugün II. kademeyi bastıracaktı. Herhalde onun için bu iki gece biraz zorlu geçecek

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
Nerde o günler, çarşafı bilen var mı içinizde ?

ayyıldız

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Ah hocam bilmez miyim. Köyde çalışırken 3 öğretmen az mı uğraşırdık.. Hey gidi günler.. e- okul için öğretmenler sabahlayacak ama bu sefer gece yarısı yoğun olmayacak mı?

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
Bu defa sadece yoğunluktan kaynaklanan sorun değil, sorun daha büyük gibi.

Teknolojiye bu kadar güvenmek zaten doğru değil. Bizden başka ülkede böyle olduğunu sanmam. Mutlaka defterleri tutuluyordur en azından. Sistem bir çökerse her tür sahtekarlık yapılır.

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)

MEBBİS sisteminde meydana gelen teknik bir arızadan dolayı, e-okul sisteminde hizmet verilememektedir. Ortaya çıkan sorunun giderilmesiyle ilgili çalışmalar devam etmekte olup en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

A.UGUR

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Nerde o günler, çarşafı bilen var mı içinizde ?
Bilmez miyiz. Hatta bir sene görevlendirme olarak gittiğim ilköğretimde sınıf listesindeki değişikliği bana bildirmeyi unutmuşlardı da ne sıkıntı çekmişlerdi :giggle: Gariplerim karnelerin sonuna doğru fark etmişler.:hysterical:

Ece

Usta Üye
MEB'den E-Okul sistemine ilişkin basın açıklaması

Bazı internet siteleri ve tv kanallarında 'e-okul siteminin çökmesinden dolayı karnelerin dağıtılmayacağına' ilişkin çeşitli haberler yer almıştır. Konuyla ilgili aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bütün iş ve işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışından büyük bir kitleyi ilgilendiren e-okul sistemi ülkemizin en büyük e-devlet projelerinden biridir. Şimdiye kadar sistem üzerinden milyonlarca rapor üretilmiş ve karne verilmiştir.
2009-
2010 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılı süreci içerisinde de yaklaşık 15 milyon öğrenciye ait not ve çeşitli bilgiler sisteme girilmiş, sisteme ait sunucular yüksek düzey performansta çalışmıştır. Ancak 20 Ocak 2010 Çarşamba günü saat 17.00 itibariyle teknik düzeyde bir sorunla karşılaşılmıştır.
Eğitim Teknolojileri
Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları sonrasında sorunun çözülmesine yönelik senaryolar oluşturulmuş ve sistem 21 Ocak 2010 Perşembe Günü saat 11.00 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlamıştır.
'e-okul sisteminin hacklendiği, sistemin çöktüğü veya karnelerin verilemeyeceğine' ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur...

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

21 Ocak 2010 17:48

kibela24

Veliaht
Yönetici
Veliaht
Bende açılmıyor..Sizlerde açılıyor mu

Aslı

Usta Üye
Karneleri basan okul var mıdır acaba? Meb açıklamasında e okul'da sorun yok demiş ama sorun hala herkeste devam etmekte sanırım:scratch:

kibela24

Veliaht
Yönetici
Veliaht

sancakbeyi

Vezir
Yönetici
Vezir
eeeeeeeee-okul

Bizdeki siteleri anlamak zor. Facebook veya google gibi siteleri günde milyonlarce insan ziyaret ediyor adamların sitelerine bir şey olmuyor. bizde sadece öğretmenler bile koskoca bir siteyi çökertebiliyor. Bir de öğrencilerin girmesine kapalı olduğu bu günlerde.....

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
E-Okul Sistemine İlişkin Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI (21.01.2010)
Bazı internet siteleri ve tv kanallarında 'e-okul siteminin çökmesinden dolayı karnelerin dağıtılmayacağına' ilişkin çeşitli haberler yer almıştır. Konuyla ilgili aşağıdaki açıklama yapılmıştır:
2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bütün iş ve işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışından büyük bir kitleyi ilgilendiren e-okul sistemi ülkemizin en büyük e-devlet projelerinden biridir. Şimdiye kadar sistem üzerinden milyonlarca rapor üretilmiş ve karne verilmiştir.
2009-2010 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılı süreci içerisinde de yaklaşık 15 milyon öğrenciye ait not ve çeşitli bilgiler sisteme girilmiş, sisteme ait sunucular yüksek düzey performansta çalışmıştır. Ancak 20 Ocak 2010 Çarşamba günü saat 17.00 itibariyle teknik düzeyde bir sorunla karşılaşılmıştır.
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları sonrasında sorunun çözülmesine yönelik senaryolar oluşturulmuş ve sistem 21 Ocak 2010 Perşembe Günü saat 11.00 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlamıştır.
'e-okul sisteminin hacklendiği, sistemin çöktüğü veya karnelerin verilemeyeceğine' ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur...
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

E-Okul İle İlgili Sorunlarınızı 0 312 413 11 82 Nolu Telefona İletebilirsiniz

E-okul ile ilgili sorunlarınızı 0 312 413 11 82 nolu telefona iletebilirsiniz.

E-Okul Sistemine İlişkin Basın Açıklaması

sistemin çöktüğü veya karnelerin verilemeyeceğine' ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Türkiye'nin yarısı karneleri veremedi. Bunun neresi yalan?
Son süreçte yaşamımıza giren tipik yalanlama haberi.

aslanacan

Acemi Üye
bizim okul karneleri verdi.. ancak sıkıntıdan dolayı son günlerde yoklamaların girilemediği ve ikinci dönemde devamsızlıkların karneye yansıtılacağı okul müdürünce öğrencilere hatırlatıldı...

Herkese en güzel Tatiller....:bye:

Üst Alt