1. İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Ergenekon'dan Çıkışımızın 4646. Yıldönümü

'Tarih Haberleri' forumunda Alperen Selçuklu tarafından 20 Mart 2009 tarihinde açılan konu

By Alperen Selçuklu on 20 Mart 2009 23:08
 1. Alperen Selçuklu Veziri Azam Vezir-i Azam

  Katılım:
  11 Mart 2009
  Konular:
  228
  Mesaj:
  857
  Alınan Beğeniler:
  44
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Erkek
  [​IMG]

  21 Mart necip Türk Milleti'nin tarih sahnesine yeniden çıktığı gündür bütün Türk Dünyası'na hayırlar getirmesini ayrıca Turan ülküsünün gerçekleşmesine vesile olmasını dilerim.

  “Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını kimse bugünden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte Türkiye ne yapacağını bilmelidir...bizim bu dostluğumuz idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz, onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır ? Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür...İnanç bir köprüdür... Tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların bize yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerekli.”

  M.Kemal ATATÜRK
  1933, Çankaya Köşkü
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş

Yorumlar

'Tarih Haberleri' forumunda Alperen Selçuklu tarafından 20 Mart 2009 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş