• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Gazze Katliamı

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
You must be registered for see images

Kara saldırılarını başlatan esfelasafilin Siyonistler Gazze'de katliamlarından vazgeçmiyor.

Kütahya'dan Halil Kurt kardeşimizin bize gönderdiği fotoğraflarla Gazze katliamını sizlerle paylaşıyoruz.

Dünya, Uluslar Arası Kuruluşlar üç maymunu oynarken Rabbbim'den dileğim " Dağıldık toparla bizi."

İslam dünyasının lidersizliğinin sorumluluğu ve sonucu ....

Ağladı adam, "üzülme onlar şehit oldu" dediler. Onlar için değil, kendi halime ağlıyorum dedi, döndü devam etti...

Fotoğrafları indirmek için

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com

Furkan

Usta Üye

nurdamla

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Bugün tüm dünyanın ve kendini İSLAM ÜLKELERİ olarak gösterenlerin utanması gerektiği gün,PARA,PETROL,DOĞAL GAZ gibi zenginliklere sahip ol,ama gıkın çıkmasın.Allah bu zihniyettekileri kahretsin.

kristal

Veliaht
Veliaht
Bugün tüm dünyanın ve kendini İSLAM ÜLKELERİ olarak gösterenlerin utanması gerektiği gün,PARA,PETROL,DOĞAL GAZ gibi zenginliklere sahip ol,ama gıkın çıkmasın.Allah bu zihniyettekileri kahretsin.
asıl sıkıntı bu zihniyette...bakınız en sert tepki hangi ülkelerden

"Gazze'ye kara saldırısıyla ilgili ilk açıklamalar Türkiye, Fransa ve İngiltere'den geldi. Türkiye kaygısını dile getirirken, Fransa ve İngiltere 'orantılı güç' vurgusu yaptı. En sert tepki ise Venezüella ve Şili'den geldi.Venezuella, İsrail Büyükelçisini sınırdışı etti, Şili ise ticari ilişkilerini askıya aldığını duyurdu."

bilge kralın şu sözü de ne kadar zamana uygun...

"ve herşey bittiğinde hatırlyacağımız şey;düşmanlarımızın sözleri değil,
dostlarımızın sessizliği olacaktır..."

ALLAH yar ve yardımcısı olsun tüm FİLİSTİN halkının...

nurdamla

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Sayın hocam ,zihniyetimde bir sıkıntı yok, herkesin düşündüğünü açık bir şekilde dile getirdim,evet sözüm, ne garip bir Venezuella ve Şili kadar olamayan İslam ülkelerine,ne zaman ses çıkardılar,bütün güçlerine rağmen.Geçen yıl aynı zamanlarda Mısır için üzüldük,herkese idam cezası verildi kimin sesi çıktı?Suriye kan gölü,hangi İslam ülkesi bu savaşı durdurmak için çaba sarf ediyor,Filistin ve Gazze için hangi mesajları yayınladılar.Herkes İsrail'in haklı olduğunu ve kendini koruduğunu,bu yüzden orantılı güç kullanmalı diye destek oluyor,Almanya,İngiltere,ABD hep yanlarında,Oysa ne garip dünya piyasasında maddi yönden söz sahibi olan din kardeşlerimiz seyirci.Lütfen sükunet gibi bir davranışı beklemeyin,orada küçücük çocuklar oyun oynarken vuruluyor,bakanları apaçık annelerinin de öldürülmesi gerek diye,Gazze'ye bu şekilde bakıyor ve benim tepkim karşısında siz de benim bakış açımı ve zihniyetimi sakıncalı buluyorsunuz, kusura bakmayın sayın hocam ,ben İslam dünyasındaki ülkelerin büyük çoğunluğu için böyle düşünüyorum.hiçbir zaman kenetlenemediler,hep kendilerini düşündüler. zaten yaramız onların sessizliği,ben de bunu dile getirdim,neden korkuyorlar ve çekiniyorlar,dertleri ne merak ettim,Suriye için aslan kesilen,uzaya çıktığını ilan eden,nükleer güce sahip olan İRAN nerede,en azından başta SUUDİ ARABİSTAN KRALI ve diğer İslam ülkelerinin anında bir tepki vermeleri gerekmez miydi? Hep dua etmekten başka ne yapıyoruz,bırakın sayın hocam ben de sakıncalı düşüneyim,teşekkür ederim

kristal

Veliaht
Veliaht
Sayın hocam ,zihniyetimde bir sıkıntı yok, herkesin düşündüğünü açık bir şekilde dile getirdim,evet sözüm, ne garip bir Venezuella ve Şili kadar olamayan İslam ülkelerine,ne zaman ses çıkardılar,bütün güçlerine rağmen.Geçen yıl aynı zamanlarda Mısır için üzüldük,herkese idam cezası verildi kimin sesi çıktı?Suriye kan gölü,hangi İslam ülkesi bu savaşı durdurmak için çaba sarf ediyor,Filistin ve Gazze için hangi mesajları yayınladılar.Herkes İsrail'in haklı olduğunu ve kendini koruduğunu,bu yüzden orantılı güç kullanmalı diye destek oluyor,Almanya,İngiltere,ABD hep yanlarında,Oysa ne garip dünya piyasasında maddi yönden söz sahibi olan din kardeşlerimiz seyirci.Lütfen sükunet gibi bir davranışı beklemeyin,orada küçücük çocuklar oyun oynarken vuruluyor,bakanları apaçık annelerinin de öldürülmesi gerek diye,Gazze'ye bu şekilde bakıyor ve benim tepkim karşısında siz de benim bakış açımı ve zihniyetimi sakıncalı buluyorsunuz, kusura bakmayın sayın hocam ,ben İslam dünyasındaki ülkelerin büyük çoğunluğu için böyle düşünüyorum.hiçbir zaman kenetlenemediler,hep kendilerini düşündüler. zaten yaramız onların sessizliği,ben de bunu dile getirdim,neden korkuyorlar ve çekiniyorlar,dertleri ne merak ettim,Suriye için aslan kesilen,uzaya çıktığını ilan eden,nükleer güce sahip olan İRAN nerede,en azından başta SUUDİ ARABİSTAN KRALI ve diğer İslam ülkelerinin anında bir tepki vermeleri gerekmez miydi? Hep dua etmekten başka ne yapıyoruz,bırakın sayın hocam ben de sakıncalı düşüneyim,teşekkür ederim
hocam sanırım ciddi bir yanlış anlaşılma olmuş
öncellikle yanlış anlaşılma için özür dilerim
ben sizin tepkinizi sakıncalı bulmuyor tam tersine
sizin de ifade ettiğiniz gibi sakıncalı bulduğum birileirinin TEPKİSİZLİĞİDİR...
sorun bu zihniyette derken kasteddiğim sizin düşüncenizle aynı
yani islam ülkelerinin sessizliği tepkisizliğidir..

bir önceki mesajınıda belirtmişsiniz kısaca karşı olduğumuz
aynı zihniyet....
"
Allah bu zihniyettekileri kahretsin."

Moderatör tarafında düzenlendi:

nurdamla

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
teşekkür ederim,böylece yanlış anlaşılma düzelmiş oldu,hepimizin aynı fikirde olması zaten mümkün değil,ama acıda ortak düşünmek gerektiğine inanıyorum,birileri acı çekerken gülmek,mutluluk duymak(İsrailliler gibi)bize yakışmaz diyorum,açıklama getirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim,son duanıza da içtenlikle katılıyor ve yürekten AMİN diyorum.

kristal

Veliaht
Veliaht
[h=2]"Yerin Dibine Batsın Resmi Açıklamalarınız"[/h] Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 'in 'deki katliamları için başta Arap dünyası olmak üzere tüm dünyaya çağrı yaptı.
Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun açıklamaları şöyle: Filistin’den Müslüman, Hıristiyan ve farklı dinden ve kültürden insanlar var. Çağrım bölgedeki Arap halkına ve liderlerine; Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ve Arap liderleri… Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz?
Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız! Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayım çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor.
Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş! Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar. O kadar… “saldırıyı lanetliyoruz” sadece bu… “çok endişe duyuyoruz” bir de bu… Mesele bitiyor onlar için… Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor."
T24

Üst Alt