• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Gülümsüyorum çünkü gülümsemenin değerini biliyorum…

Ece

Usta Üye
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Gülümsüyorum çünkü gülümsemenin değerini biliyorum…
Artık hiçbir şey için üzülmeyeceğim.çünkü bir gülümsemenin ne kadar değerli olduğunu anladım. Eskiden her şeyi kafama takar hayatı zindan ederdim kendime. Ama acının ne demek olduğunu sonra yaşadıklarımla öğrendim. Kolay değildi yıllardır acı içinde kıvranmak. Hayatın anlamı gitmişti. Hiçbir şey zevk vermez ya öyle işte olmuştum.hayat sadece işkenceydi o zamanlar fakat o günler geçince yani üstünden çok zaman geçince, bir gün gülmenin ne kadar değerli olduğunu fark ettim.

Sizce bir gülümsemek ne kadar eder? Bence dünyaları verseler o benimdir veremem derim. Bazen çok karamsar oluyoruz öyle değil mi? Hiçbir şeyin değerini bilmiyoruz. Oysa hayatta bizim gibi olmak için her şeyini feda edebilecek o kadar insan var ki. Bir huzur için tonlarca para harcayanlar var. Bazen de unu hiç bulamayanlar ve hatta elinde olup ta değerini bilemeyen insanlar var.onlarda sanırım bu mücevheri kaybetmeyi bekliyorlar. Kaybedince değerini anlamak için..Hayatı güzel yaşamak yerine hayati zindan etmek sizce ne kadar mantıklı ? Bunu derken zorunlu bir işten bahsetmiyorum, ders çalışmak olsun, iş hayatımızda olsun ne olursa olsun hayatın tadını almayı., hep olumlu bakabilmeyi kastediyorum.

Aslında mutlu olabilmek bizim elimizde ve bu bize verilmiş en büyük armağan. Ne servetlerle, ne de dünyalarla değişmez bu armağan. Ama bizim onu bir sandıkta saklamayı bırakıp, kullanmamız lazım. O hiç bitmez yeter ki kullanalım.Hani bazen limitsiz olsun her şey deriz ya. İşte bu öyle be dostum sınırsızca harca gönlünce harca.Yalnız. Bir küçük notum olacak sana bunu harcarken aç insanları , evsizleri, annesiz ve babasızları, savaş yıllarını, kıtlıkları ve bir gülümsemeni bekleyen o senin acımasız sandığın da korktuğun o saf yürekleri düşün ve öyle bak harca hediyeni. Biliyorum bunları düşünce kendinin ne kadar şanslı olduğunu göreceksin ve içinden sevinmek değil de daha çok üzülmek gelecek ama asıl mutluluk paylaşımda değil mi? Çağımızda bunun eksikliği yok mu? Tüm sorunların başı bu değil mi? Bunları harcarken iyice düşünün!!!
mehaba hayat...

Üst Alt