• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Hoş Geldiniz... Lütfen Kendinizi Tanıtınız

allahın rahmeti tüm kardeşlerimizin üzerine olsun ben bu siteye yeni üye oldum şükürler olsun fakat kullanmayı henüz bilmiyorum bilen arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum inşllah selamun aleykum:)

Merhabalar ,
Gülseri Okudan Akdeniz Üniversitesi -Tarih bölümü öğrencisiyim
Türk tarih camiasında yer almak en büyük hedefim derslerimde yardımcı olması ümidiyle bu siteye üye oldum kurucularına teşekkür ederim :)
herkese iyi forumlar dilerim :)

Merhaba, ben kısa film işleri uğraşıyorum. Son 10 yıldır aklımda Osmanlı döneminde geçen bir kısa film yapma hayali var. Benim öykümün geçtiği dönem 1700'lü yıllar ve Osmanlı'nın güçlü olduğu yıllardır. Bu devirde ormanlarda dağlarda haydutluk yapan bir grubun hikayesini anlatmak istiyorum. Ama o döneme ilişkin kıyafet tasarımlarımı yapmaya başladıysamda o dönemde polis teşkilatının nasıl giyindiği veya isim olarak nasıl anıldıklarını bulamıyorum. Veya haydutlarla mücadeleyi hangi birim yapıyordu o dönemde o bilgiye ulaşamıyorum.

Yani son dönemde Muhteşem Yüzyıl, Osmanlı Kıyam gibi diziler sayesinde biraz daha neyin nasıl gözükmesi gerektiğini anlamaya başladık. Ama benim aklımdaki soruların cevabını bulabileceğim bir kaynak arıyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Mesela hangi kütüphanelere gidip hangi kaynaklara yönelmeliyim ki, 1600-1800 arası hakkında halk, haydutlar ve askeri-polisiye teşkilat hakkında bilgi edineyim. İnanın bu konuda nerenden başlayacağımı bilemiyorum bana bir yol göterirseniz bu konuda çok azimliyim. Cevapları heyecanla beklemekteyim.

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Merhaba, ben kısa film işleri uğraşıyorum. Son 10 yıldır aklımda Osmanlı döneminde geçen bir kısa film yapma hayali var. Benim öykümün geçtiği dönem 1700'lü yıllar ve Osmanlı'nın güçlü olduğu yıllardır. Bu devirde ormanlarda dağlarda haydutluk yapan bir grubun hikayesini anlatmak istiyorum. Ama o döneme ilişkin kıyafet tasarımlarımı yapmaya başladıysamda o dönemde polis teşkilatının nasıl giyindiği veya isim olarak nasıl anıldıklarını bulamıyorum. Veya haydutlarla mücadeleyi hangi birim yapıyordu o dönemde o bilgiye ulaşamıyorum.

Yani son dönemde Muhteşem Yüzyıl, Osmanlı Kıyam gibi diziler sayesinde biraz daha neyin nasıl gözükmesi gerektiğini anlamaya başladık. Ama benim aklımdaki soruların cevabını bulabileceğim bir kaynak arıyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Mesela hangi kütüphanelere gidip hangi kaynaklara yönelmeliyim ki, 1600-1800 arası hakkında halk, haydutlar ve askeri-polisiye teşkilat hakkında bilgi edineyim. İnanın bu konuda nerenden başlayacağımı bilemiyorum bana bir yol göterirseniz bu konuda çok azimliyim. Cevapları heyecanla beklemekteyim.
Osmanlı Teşkîlât ve Kıyâfet-i Askeriyesi

Mahmut Şevket Paşa

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Hasan arda, 9.sınıf öğrencisiyim. çalıştığım dersleri detaylı araştırdığımda daha kalıcı oluyor bilgiler bu nedenle foruma üye olma gereği duydum. emeğiniz için teşekkür ederim.

merhaba hayırlı günler ismim adnan yeşil siirtten yaşım 21 bilgisayar programcılığı okuyorum hepinize selam olsun :) dostlar her türlü bilgisayar konusunda yardımcı olabilirim.

Merhaba.Adım Lucy. Dallas doğumluyum.Babam Türk ve tarihe karşı ilgimin oluşmasında büyük payı var.21 yaşındayım.Yazım hatası olursa kusura bakmayın. Tellafuzum da bir o kadar bozuktur. :unsure:

Moderatörün son düzenlenenleri:

kibela24

Veliaht
Yönetici
Veliaht
Yenı gelenler aramıza hoşgeldınız.Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle..