1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
  Duyuruyu Kapat

İngilizler Osmanlı eserlerini sata sata bitiremiyor

'Tarih Haberleri' forumunda Ece tarafından 11 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

By Ece on 11 Ekim 2010 19:30
 1. Ece Usta Üye

  Katılım:
  11 Mart 2009
  Konular:
  5,027
  Mesaj:
  14,119
  Alınan Beğeniler:
  22
  Ödül Puanları:
  0


  [​IMG]


  Londra'da ünlü müzayede evlerinde açık artırmaya çıkarılan Türk-İslam eserlerine olan ilgi devam ediyor. Christie's Müzayede Evi'ndeki açık artırmada çok sayıda Osmanlı eseri alıcı buldu.  Geçtiğimiz gün Sotheby's Müzayede Evi'ndeki açık artırmada yüzlerce İslam eseri satışa çıkarılmış ve 7 milyon sterlinlik satış gerçekleştirilmişti. Bir diğer ünlü Müzayede Evi Chirsite's'de açık artırmaya çıkan Türk-İslam eserlerine toplamda 15.9 milyon sterlinlik alıcı çıktı.
  Farklı oturumlar halinde yapılan açık artırma Hint-İslam Dünyası Sanatı, Doğu Kilim ve Halıları, Hint ve İslami Tekstil Sanatı, Osmanlı Kaligrafi Sanatı, Osmanlı El Yazısı Sanatı başlıkları altında gerçekleştirildi. Oturumda daha çok Osmanlı döneminden kalan Kuranı Kerim nüshaları yer aldı.
  Müzayedenin İslami Eserler Bölümü Direktörü William Robinson da İslami eserlere olan ilginin kendilerini memnun ettiğini belirterek bu ilginin her yıl artığını söyledi.
  CİHAN
  10 Ekim 2010 00:17
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yorumlar

'Tarih Haberleri' forumunda Ece tarafından 11 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş