Bu Sayfayı Paylaş

1. cgdm Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğretmen
    yukarıda belirtilen ifadelerin büyük bir kısmına katılmakla beraber, aslında sorunun sadece kitaplarla alakalı olmadığına inanıyorum. Elinizde hangi kitap olursa olsun hatta en mükemmel kitaplar hazırlansın bu ders saatlari ile hiç bir faydası olmaz. Ben özel okulda çalışıyorum Fen-sayısal ağırlıklı bir okul olmasına rağmen tarih derslerini 9 ve 11'de 3, 10'larda 4 saat yapıyoruz. Ve böyle bir ders saatinde çanakkale cephesine 80 dakika ayırabildiğim zaman yada lozanı işlerken iki haftamı bu konuya ayırırıp, ders içerisinde farklı yazarların konu analizlerine değinirken bazen lisede bir sınıfta olduğumuzu bile unutuyoruz. Tarih kitaplarının nasıl olduğu kadar bize verilen zamanda çok önemli. Öğrencilerin bilgiyi kullanma becerisini kazanabilmesi ve yorum kaabiliyetini arttırabilmesi için bunun provalarını yapacağı hatta bazen saçmalayacağı zamanları olmalı. Tarih öğretiminin istenen becerileri öğrenciye kazandırabilmesi için kitaptan çok zamana ihtiyacı var.

2. oksız Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İnkılap Tarihi Ders kitabı

Ben henüz kitabı inceleyemedim.Çünkü okulumuza halen gelmedi.Ayrıca kitap yazanları yada talim terbiyenin isteklerini pek de fazla kale aldığım söylenemez.Unutulmamalıdır ki öğretmen dersini kendisi yönlendirir.Gerçekleri anlatmak bizim işimizdir.Planlama neyi ne şekilde anlatacağı öğretmenin kendisine bağlıdır.Bu işi bilmeyenlere değil.Özüne sadık kalındığı,doğruların anlatıldığı bir ders eksik yazılan bir kitap ya da müfredattan daha kalıcıdır.
    Tüm meslektaşlarıma saygılarımla...

Bu Sayfayı Paylaş