• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgesi ve Eğitim Kurulları Yönergesi

Arkadaşlar bugün Antalya'da İlçe zümre toplantıları yapıldı ya da yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 113. Maddesinin 2. Alt maddesi gereğince ilçe zümresi sene başı ders başlamadan önce ve sene sonunda yapılır. denmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğünü bu konuda uyarmamıza rağmen biz kurullar yönergesine göre ilçe zümresi yaptırıyoruz yanıtı geldi. Benim bildiğim kurullar yönergesi üstte linkini verdiğim yönerge ve böyle bir maddeye rastlamadım. bununla ilgili beni aydınlatacak bir arkadaş varsa cevabını bekliyorum. Teşekkür ederim...

punika

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Eğitim Bölgesi Zümre Başkanları Kurulunun Oluşumu ve Görevleri

Madde 16- (1) Koordinatör müdürün veya eğitim bölgesinde görevlendireceği bir okul müdürünün başkanlığında, bölgede bulunan okulların zümre başkanları, bölüm şefleri, koordinatör müdür tarafından belirlenen okulun, okul öğrenci meclisini(1) temsilen iki üye ile gerektiğinde aynı okulun rehber öğretmeninin katılımı ile oluşur. Ayrıca yine koordinatör müdürün belirlediği okulun, okul aile birliğini temsilen iki üye bu kurula gözlemci olarak katılır.

(2) Eğitim bölgesi zümre başkanları kurulu, koordinatör müdür tarafından yapılacak plânlamaya uygun olarak öğretim yılı başında, ikinci yarıyıl başında, ders yılı sonunda ve ihtiyaç duyuldukça zümreler itibarıyla ayrı ayrı, ya da okul tür ve dereceleri itibarıyla toplanır. Toplantıda kararlar oy çokluğu ile alınır ve alınan kararlar değerlendirilmek üzere koordinatör müdüre sunulur. Kurulun sekreterya işlerini yürütecek personeli koordinatör müdür belirler.

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM BÖLGELERİ VE EĞİTİM KURULLARI YÖNERGESİ

Tebliğler Dergisi : KASIM 1999/2506

Ek ve Değişiklikler:
1) NİSAN 2005/2571 TD
2) ARALIK 2006/2591 TD

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Resmî Gazete
7 Eylül 2013 CUMARTESİ
Sayı : 28758
Üst norma aykırı olan düzenlemeler geçersiz kabul edilir.... Bu nedenle yönergede değişiklik yapılması gerekir.

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
Üst Alt