• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
25/08/2017 tarihli ve 83203306/10.04-E.12827610 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe giren "Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi" için
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

indirmek
.

Son düzenleme:

m_meltem_m

Usta Üye
Yönergede göze çarpan 2 madde:
1-Toplantı tarih, saat, yer ve gündem maddeleri 5 gün öncesinden ilgili kişilere duyurulur.
2-Toplantı gündem maddeleri ve alınan kararlar e-kurul ve zümre modülüne işlenir.

m_meltem_m

Usta Üye
Yönergede göze çarpan 2 madde:
1-Toplantı tarih, saat, yer ve gündem maddeleri 5 gün öncesinden ilgili kişilere duyurulur.
2-Toplantı gündem maddeleri ve alınan kararlar e-kurul ve zümre modülüne işlenir.
3-İlçe zümre başkanı öncelikle gönüllü olanlar arasından,gönüllü yoksa seçimle (İKİ) yıl süreyle başkan seçilir.
4-İL ALAN ZÜMRESİ ,ilçe zümre başkanlarından oluşur.

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge
27/08/2019 tarihli ve 83203306-10.04-E.15362682 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe girmiştir.

Makam Onayı ve Değişikliğin İşlendiği Yönerge için

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi için
.

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Toplantı sayısı artmış. Kasım ve Nisan aylarında da toplantılar var.

Eğitim kurumu sınıf/alan zümreleri toplantılarında;
a) Bir önceki toplantıda alınan kararlar,
b) Planlamaların; eğitim ve öğretimle ilgili mevzuat, okulun kuruluş amacı ve ilgili alanın öğretim programına uygun yapılması,
c) Atatürkçülükle ilgili konuların üzerinde durularak çalışmaların buna göre planlanması ile öğretim programlarının incelenmesi, programların çevre özellikleri de dikkate alınarak amacına ve içeriğine uygun olarak uygulanması, yıllık plan ve ders planlarının hazırlanması ve uygulanmasında konu ve kazanım ağırlıklarının dikkate alınması,
ç) Derslerin işlenişinde uygulanacak öğretim yöntem ve tekniklerinin belirlenmesi,
d) Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP) ile ders planlarının görüşülmesi,
e) Diğer zümre ve alan öğretmenleriyle yapılabilecek işbirliği ve esaslarının belirlenmesi,
f) Öğretim alanı ile bilim ve teknolojideki gelişmelerin izlenerek uygulamalara yansıtılması,
g) Öğrencilerde girişimcilik bilincinin kazandırılmasına yönelik çalışmaların yapılması,
ğ) Derslerin daha verimli işlenebilmesi için ihtiyaç duyulan kitap, araç-gereç ve benzeri öğretim materyallerinin belirlenmesi,
h) Okul ve çevre imkânlarının değerlendirilerek, yapılacak deney, proje, gezi ve gözlemlerin planlanması,
ı) Öğrenci başarısının ölçülmesi ve değerlendirilmesi amacıyla sınav analizlerinin yapılması,
i) Sınavların, beceri sınavlarının ve ortak sınavların planlanması,
j) Öğrencilerin ulusal ve uluslararası düzeyde katıldıkları çeşitli sınav ve yarışmalarda aldıkları sonuçlara ilişkin başarı durumları,
k) Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi dersleriyle uygulamalı nitelikteki diğer derslerin değerlendirilmesinde dikkate alınacak hususların tespit edilmesi; sınavların şekil, sayı ve süresiyle ürün değerlendirme ölçeklerin belirlenmesi,
l) Öğretim programları, okul ve çevre şartları dikkate alınarak eğitim kurumlarının kademe ve türüne göre proje konuları ile performans çalışmalarının belirlenmesi, planlanması ve bunların ölçme ve değerlendirilmesine yönelik ölçeklerin hazırlanması,
m) İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin değerlendirilmesi,

toplantı maddeleri olarak alınacaktır. Geniş bilgi ve diğer gündem maddeleri zaten ekteki belgede var.
Kaç yıl oldu bu işleri (resmiyet kazandırma kısmı) sevemedim. Mekan, zaman, araç-gereç, uygulamadaki sıkıntılar gibi hususlar da herhalde bunda etkendir. Yoksa çoğumuz benzer mevzuları görüşüyoruzdur.

Üst Alt