1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
    Duyuruyu Kapat

müdür yardımcısına fazladan ekders hakkında

'Mevzuat' forumunda ba_gor tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. ba_gor Acemi Üye

Konular:
    3
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sayın hocalarım,meslek Lisesinde tarih öğremeni olarak görev yapmaktayım.Çalıştığım branşıma ait 34 saat tarih ders yükü bulunmaktadır.okuldaki 2 idareci tarih branşında.ben 22 saat derse girmekteyim.İdarecilerden biri başka bir okula müdür olarak atandı.okul idaresi atanan idarecide bulunan 6 saat maaş karşılığı dersi diğer idareciye ekstradan verdi.konuyla ilgili itirazımda okul idaresi 21 saaten sonrası bizim keyfimize diyerek itirazımızı reddeti.bu idare 2 sene önce uluslar arası ilişkiler dersimi de atölye öğretmeni müdür yardımcısına vermişti.hatta geçen sene 18 saat dersim vardı.diğer tarihçi müdür yardımcısı maaş karşılığının dışında 4 saat demok.insan hak.dersi verilmişti.bunun hukuka ,vijdana uygun olup olmadığı konusunda bilgi verirmisiniz.konuyla ilgili görüş yazısı varsa da paylaşıtmısınız.teşekkür ettim.

2. haydar001 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mevzuata aykırı .bende idareciyim.böyle bir olayla ilgili olarak bakanlık müfettişi okul müdürüne maaş kesim cezası verdi.o müdür yardımcısına da kamu zararı yazıldı.yasal faiziyle.hem o müdür yardımcısınına ayıp.HOCAM ANLADIĞIM kadarıyla size mobing baskı yapılıyor.başbakanlığa şikayet edin ötürsünler

3. Aslı Usta Üye

Konular:
    3,255
    Alınan Beğeniler:
    324
    Ödül Puanları:
    63
    Sayın Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. bunun yapılma sebebi idareciler 12 saat derse girdiklerinde daha fazla ücret almaları diye biliyorum. Ne yazık ki öğretmen lehine bir yaklaşım deil..Ancak bir üst kuruma dilekçe vererek sorunu çözebilirsiniz ardından da güzel bir programla(!) seneye devam edersiniz.

4. dirokwan Usta Üye

Konular:
    12
    Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    mevzuatı bir kenara bırakın hocam her şeyden önce bir okulda öğretmenler için yeterli ders saati sayısı yokken, Allah kimseyi zor durumda bırakmasın, bir müdür yardımcısının kendisine parasal nedenlerle fazladan derts saati alması etik olmadığı gibi vicdana sığmaz. Nitekim yönetmelik gereği 6 saat ek derse girme zorunluluğu bile idareciye ağır gelip derse girmekten kaçarken fazladan ek ders almaya çalışmanın izahı mümkün değildir. Sizi çok iyi anlıyorum çünkü benim de çalıştığım okulda hep böyle oldu. Hep yakındım ama hakkımızı hukukumuzu bilmediğimizden dolayı ne konuştum ne başka yollara başvurdum. Ancak bence en doğrusu bu konunun muhatabıyla konuşmak olmadığı taktirde müdürle konuşmak. Ancak bunlara rağmen olmuyorsa dilerseniz en son çare olarak mevzuat açısından hakkınızı aramak. Ama dikkat edin bu okulunuzdaki huzurunuzu daha çok bozabilir. Nitekim idare için herhangi bir sakınca doğurursa bu sizin oradaki geleceğinizi etkileyebilir.

5. dirokwan Usta Üye

Konular:
    12
    Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Vay be insanın sorunlarını forumda göremediği, tanımadığı insanlarla paylaşması dertleşmesi, birilerine yardımcı olmaya çalışması bile insana huzur veriyormuş. Tavsiye ederim.

6. ba_gor Acemi Üye

Konular:
    3
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam dediklerine katılıyorum.mesele dilekçe vermek,şikayet etmek değil.çünkü hiçbirşey olmuyor.gerçi rabbin sopası yok.idarecilere 666 sayılı khk uygulanacak(ekders yok sabit ücret var).derslere sokturulmayacak.bak başarı da nasıl artıyor.hemde idareci öğretmenin ekdersine göz koymuyor.son sözüm korkum yok hocam.

7. erhan_2929 Kalfa Üye

Konular:
    8
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar ben de meslek lisesinde tarih öğretmeniyim. günde 14 saat ders var ve ben pazartesi günleri 11 saat ardarda 40 dakikalık bir öğle yemeği boşluğu vererek aralıksız derse giriyorum. bunun bir yönetmeliği falan varmı arkadaşlar. günde en fazla kaç saat derse girilebilir?

8. morphican Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bir öğretmenin 1 iş gününde girebileceği ders saati 6 saattir sayin branş arkadaşim

9. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,118
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

ne idarecilerimiz varmış...

10. ba_gor Acemi Üye

Konular:
    3
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar konuyla ilgili bilgilerinize teşekkür ettim.ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ücret onayında kabul etmeyince idare derslerden 4 saatini bana verdi.verdi ama ultra mütiş bir programla.

11. erhan_2929 Kalfa Üye

Konular:
    8
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sayın morphican hocam bunu bir yönetmeliği var mı..?çünkü idareye dilekçe verirken bunu da eklemek istiyorum...

12. Aslı Usta Üye

Konular:
    3,255
    Alınan Beğeniler:
    324
    Ödül Puanları:
    63
    İsteğinizin olmasına sevindim hocam..ancak biz alıştık ultra programlara değil mi::)

13. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,118
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:

okursanız 6 saat olmadığını görürsünüz.

14. Aslı Usta Üye

Konular:
    3,255
    Alınan Beğeniler:
    324
    Ödül Puanları:
    63

ne yazık ki bu maddeye rağmen eşit dağıtılmıyor..keyfi uygulamalar öğretmen her dai karşı karşıya kalıyor.

15. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,118
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Eylül ayında ders programı yaparken bir öğretmen arkadaş gelmişti. Düzenleme yapıyordum. Abi sen neleri düşünüyorsun öyle demişti. Ben çalışma arkadaşimi dusunmezsem istedigim verimi alamam. Onun evinin uzakligi,anne oluşu, okuldan çocuğunu alan bir baba.... ama zaman zaman isteklerin cakismasi veya sadece kendisini düşünen arkadaslarimiz da yok degil maalesef. ..

16. Aslı Usta Üye

Konular:
    3,255
    Alınan Beğeniler:
    324
    Ödül Puanları:
    63
    Ne güzel öğretmenleriniz şanslı hocam.. yönetici olmakta dediklerinizi yapmak değil mi? Ama öğretmenlerin bazılarının bencilliğine katılıyorum ancak idarecilerinde önce sevdiklerimizin(!) programını yapalım sonra diğerlerini uydururuz anlayışında olanlarına ne diyelim..

Bu Sayfayı Paylaş