1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
  Duyuruyu Kapat

Mussoli'nin beynini satışa çıkardılar

'Tarih Haberleri' forumunda Tarih Öğretmeni tarafından 20 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

By Tarih Öğretmeni on 20 Kasım 2009 22:37
 1. Tarih Öğretmeni Sultan Site Yetkilisi Sultan

  Katılım:
  11 Mart 2009
  Konular:
  4,876
  Mesaj:
  6,819
  Medya:
  172
  Alınan Beğeniler:
  4,017
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Tarih Öğretmeni
  Şehir:
  Yeryüzü
  Web Sitesi:
  [​IMG]

  Mussoli'nin beynini satışa çıkardılar

  Faşist İtalyan diktatörü Benito Mussolini'nin bir italyan hastanesinde muhafaza edilen beyninin kalıntıları ve kanı açık artırma sitesi Ebay'de satışa konuldu.

  Ebay, organ satışının yasak olduğu gerekçesiyle satışı iptal etti.

  Ebay'in açıklamasında adı açıklanmayan bir Ebay üyesinin, 15 bin euro açılış fiyatıyla Mussolini'nin beynini ve kanını açık artırmaya sunduğu belirtildi.

  Açıklamada, "Açık artırma, site üzerinden organ satışının yasak olması nedeniyle, henüz bir teklif gelmeden kısa sürede iptal edildi" denildi.

  Mussolini'nin torunu Alessandro Mussolini, Sty Tg24 televizyonuna yaptığı açıklamada, dedesinin kalıntılarının satılmaya çalışılmasını "utanç verici" olarak yorumladı.

  Dedesinin kalıntılarının Milano Polikliniği'nde muhafaza edildiğini söyleyen Alessandro Mussolini, ANSA ajansına yaptığı açıklamada da kalıntıların buradan çalındığını ve polise başvuruda bulunacağını belirtti.

  Mussolini, faşist partisini kurduktan sonra 1922'de başbakan olmuş ve 1943 yılına kadar iktidarda kalmıştı.

  Diktatör, 1945 Nisanı'nda kaçmaya çalışırken komünist direnişçiler tarafından yakalanıp öldürüldü ve cesedi, Roma'da ayağından asılarak teşhir edildi.

  Mussolini'nin beyninin bir bölümü ölümünden bir süre sonra Amerikan Merkezi İstihbarat teşkilatına (CIA) gönderilmiş, daha sonra eşi Rachele'e iade edilmişti.

   

Bu Sayfayı Paylaş

Yorumlar

'Tarih Haberleri' forumunda Tarih Öğretmeni tarafından 20 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 • Bu Sayfayı Paylaş

  1. Ece
   Ece
   FAŞİST LİDERİN BEYNİ 15 BİN EURO

   [​IMG]


   Faşist İtalyan diktatörü Benito Mussolini'nin bir italyan hastanesinde muhafaza edilen beyninin kalıntıları ve kanı açık artırma sitesi Ebay'de satışa konuldu. Ancak Ebay, organ satışının yasak olduğu gerekçesiyle satışı iptal etti


   Ebay'in açıklamasında adı açıklanmayan bir Ebay üyesinin, 15 bin Euro açılış fiyatıyla Mussolini'nin beynini ve kanını açık artırmaya sunduğu belirtildi. Açıklamada, "Açık artırma, site üzerinden organ satışının yasak olması nedeniyle, henüz bir teklif gelmeden kısa sürede iptal edildi" denildi. Mussolini'nin torunu Alessandro Mussolini, dedesinin kalıntılarının Milano Po-likliniği'nde muhafaza edildiğini ve buradan çalındığını söyledi. Mussolini, faşist partisini kurduktan sonra 1922'de başbakan olmuş ve 1943 yılına kadar iktidarda kalmıştı. Diktatör, 1945'te komünist direnişçiler tarafından öldürülmüştü.   22 Kasım 2009 09:04
   haber10

  Bu Sayfayı Paylaş

Bu Sayfayı Paylaş