Bu Sayfayı Paylaş

1. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar seçmeli tarih 10 dersinin uygulanması ile ilgili nihayet TTK 23.09.2011 tarihinde bir açıklama yaptı. Artık herşey daha net ve kesin. Size verceğim linkteki yazının son sayfasındaki 7. maddeye bakarsanız dediğim daha iyi anlaşılır.
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Eylül 2011
  2. hürriyet Kalfa Üye

Konular:
    8
    Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    yani yine geçen yılki gibi 4 saatlik tek plan mı yapacağız? ben onu anladım...

3. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen öyle arkadaşım. Ama benim hala anlamakta zorlandığım konu şu. TTKB 12.09.2011 tarihinde yayınladığı seçmeli tarih öğretim programını niye yayınladı?

4. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar sizlere 4 saate göre düzenleniş Tarih 10 dersinin yıllık planını veriyorum. Umarım beğenirsiniz. Tek yapmanız gereken 4.ünitenin adını "AVRUPA VE OSMANLI DEVLETİ (XVIII. YÜZYIL)" olarak değiştirin.

5. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,360
    Medya:
    19
    Alınan Beğeniler:
    3,585
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
  6. turgutreis Kalfa Üye

Konular:
    22
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Ben de aynı şekilde anladım.Ancak iki ayrı planın birleştirilmesi gerekiyor diye anladım ben.Yoksa neden iki ayrı plan yayınlansın.Ben şöyle yapmayı düşünüyorum.4 saatlik planın ilk iki saati ortak plandan sonraki 2 saati de seçmeliden alıp yapmak.Sosyal alan kalktığı ,4 saatlik plan da iptal olduğu için böyle yapacağım.

7. grbz Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim madem 4 saatlik plan yapıyoruz,16 eylülde seçmeli 10.sınıf dersinin programını neden yayınlıyorsunuz? ben daha yeni çıkardım 2 saatlik seçmeli tarih planını idareye teslim ettim...nedir bu lakayıtlık ve ciddiyetsizlik,kurulun adı talim terbiye ama ilk önce kendine bir çeki düzen versin...öğretmenlere 3 ay tatil yapıyor diyerek sallayan bakan,yanıbaşında bulunan ve disiplin amiri olduğu bu kuruma bir baksın,onlar 3 aydan daha fazla tatil yapmış gibi görünüyorlar...!!!

8. zeynep4141 Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir haftadır bu plan bulmacasını çözmeye uğraşıyorum 2 defa planları teslim ettim değişiklik oldu diye geri düzelttim biri çıksın da doğru dürüst bir açıklama yapsın ben bugün yapılan bu açıklamadan hiçbirşey anlamadım anlamak içinde uğraşmayacağım nasıl olsa 2 gün sonra bi daha değişecek

9. atahoca Usta Üye

Konular:
    33
    Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Madde açık. "2011-2012 öğretim yılı, yıllık ders planları, yeni düzenlenen/uygulamaya konulan öğretim programlarına göre yapılacaktır. Ortak ve seçmeli olarak alınan bir dersin yıllık planı, toplam ders saatine göre yapılacaktır." deniyor. Aslında talim terbiyenin yapacağı da açıktı. Buna uygun ders planlarını yayınlayarak genelgenin ilk cümlelerinde de işaret edilen ülke içinde birlik beraberliği sağlayacaktı.

Programı bir türlü oturtamıyorlar. Öğrenci psikolojisi ve profili, eğitimci psikolojisi dikkate alınmadan, şu yapılsın deniyor. Yazılanlar her zaman pratikle uyuşmuyor. Altyapı hazırlanmadan dikilen binalar ufak sarsıntılarda zarar görecektir. İlköğretim misali önümüzde. Müfredatları eskisine göre güzel olsa da sistem oturmamıştır. Sadece sürülen boyanın rengi değişmiştir, sıvalardaki çatlaklar aynen durmaktadır.​

10. hürriyet Kalfa Üye

Konular:
    8
    Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    inanın içim sıkıldı. hayır anlamıyorum niye bu kadar gizemli olmak zorundalar acaba? neden açık ve net ifadeler kullanmıyorlar? kanun, genelge, yönetmelik dediğin açık ve net olur ki boşluklardan faydalanılmasın....plan şöyle olacak, sınavı da şu şekilde yapılacak deseler ne olur sanki? 1 hafta geçti planları oturtacaktım ki yine başak bir şey çıktı. taktılar yıllardır 3 ay tatil diye....istisnalar dışında akşamları ve hafta sonları evine iş getiren başka meslek var mı? millet daireden çıkıp evine gelip dinlenirken bizler soru hazırla, plan yap, onu doldur şunu doldur....evrak da evrak....içim almıyor taşıyor artık....bir bulmaca daha çöz çözebilirsen....kolay gelsin hepimize...

11. enes Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şöyle diyebilir miyiz o zaman: Bakan tatilde...

12. gsamsa Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 saatlik ders için 64 kazanımlı 10. sınıf ders planı yapılacak, 2+2 saatli için ise, 64 kazanımlıya ek olarak 20 kazanımlı seçmeli ders planı yapılacak.
    arkadaşlar ttk nın açıklamasında var mı aksini anlayan?

bu aksilikler, belirsizlikler yetmezmiş gibi, bu sene ilköğretim müfettişleri de liseleri denelemeye başlayacakmış. o zaman görelim evrak yığınını. proje ödevleri, ölçekler, ders planları, vs. gündüz derste akşam evde çalışacağız.

ama zaten 3 ay tatil yapıyoruz (!) şikayete de hakkmız yoktur değil mi??

13. gsamsa Acemi Üye

Konular:
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    birleştirilmiş dediğin planda, seçmelinin kazanımları yok ki..

14. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Bizim unuttuğumuz kısmı siz tamamlamışsınız. Teşekkürler.

15. Tahassür Acemi Üye

Konular:
    3
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Sayın Karasekili hocam öncelikle teşekkürler. Ben inceleyip kullanmayı düşünüyorum. Ancak plânın sonuna bu 16 Eylül 'deki (değişiklik duyuru tarihinden önce) değişikliği ve karar sayısını da eklememiz gerekiyor sanırım. Bir de yeni değişikliğe göre ünitelere ayrılması gereken ders saatlerinin yüzdelerinde değişiklik var mı? Ben henüz inceleyemedim. :((

16. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Tahassür hocam sizin için en son haliye tekrar upload ediyorum. Herşey tamam. Siz sadece isimleri değiştirin yeter.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Eylül 2011
  17. hürriyet Kalfa Üye

Konular:
    8
    Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Karasekili hocam ellerinize sağlık Allah ne muradınız varsa versin....sınavlarımızı ayrı ayrı mı yapacağız peki arkadaşlar?

18. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Rica ederim Hürriyet hocam, güle güle kullanın. İki dersi birleştirip tek ders haline getirildiği için (4 saat olarak) 3 sınav yapılacak ve bu notlar her iki ders içinde geçerli olacak. TTKB nın yaptığı açıklamada (23.09.2011) not konusunda net birşey yok ama iki dersin birleştirilerek 4 saatlik tek plan yapılması kesin bilgi. Biz bu planlarla yola devam edeceğiz not konusunda da ileri de nasıl olsa bir açıklama yaparlar. :) Bu konu ile ilgili 15.12.2010 tarihinde yayınlanan 2010/68 nolu genelgeye bakarsanız durum daha iyi anlaşılır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Eylül 2011
  19. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Çok teşekkürler hocam.

20. mlh Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    En doğrusunu yazmışsınız. Biz de böyle yapacağız. Her dönem 3 sınav.

Bu Sayfayı Paylaş