• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

okulda tarih kulubü açmak için ne yapmam lazım? yardımcı olur musunuz?..

Katılım
11 Eyl 2009
Mesajlar
8
Beğeniler
9
Puanları
3
#1
okulda tarih kulubü açmak için ne yapmam lazım? yardımcı olur musunuz?.. idarecimiz çok fazla destek olmuyor, uğraşmakda istemiyor ama ben ısrarla bu kulubü açmak istiyorum.yönetmelikde adı geçmiyor..
 

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Katılım
11 Mar 2009
Mesajlar
7,701
Beğeniler
5,141
Puanları
113
Konum
Yeryüzü
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
#2
http://www.tarihbilinci.com/forum/yonetmelikler-327/sosyal-etkinlikler-yonetmeligi-6334/#post65608

[FONT=&quot][/FONT]
Öğrenci Kulübü
Madde 10 — (Değişik birinci fıkra:2.3.2008/26804 RG) Öğretim yılı başladıktan ve sınıf temsilcileri seçildikten sonra, sınıf temsilcileri ile okul yönetici ve öğretmenlerinin katılacağı toplantıda; kurumun türüne, seviyesine, imkân ve şartlarına; çevrenin ekonomik, sosyal, kültürel ve coğrafi özellikleriyle öğrencilerin sınıf seviyesine göre, öğrenci kulüplerinden gerekli görülenlerine ya da öğrencilerin istekleri doğrultusunda farklı kulüplerin kurulmasına Öğrenci Kulüpleri Çizelgesi (EK-1) de yer verilir.
Ayrıca kulüplerin oluşturulması sırasında aşağıdaki alanlar da göz önünde bulundurularak;
a) Zekâ oyunları (satranç, bilardo gibi),
b) Aileye ve çevreye ekonomik katkıda bulunma (ipek böceği, mantar, kümes hayvanı yetiştirmek, halı, kilim, kumaş dokumak, turist rehberliği yapmak gibi),
c) Millî ve insanî değerleri tanıma ve tanıtma (eski eserleri, yazma kitap ve levhaları toplamak, ören yerlerini incelemek, millî folklor ürünlerini araştırmak, öğrenmek ve derlemek)
amaçlı öğrenci kulüpleri de kurulabilir.
Konuları birbirine yakın olan kulüpler ayrı ayrı kurulabileceği gibi birleştirilerek de yeni öğrenci kulüpleri oluşturulabilir.

EK-1'den ; Açıklama: Okullarda bu çizelgede yer alan öğrenci kulübleri dışında da kulübler oluşturulabilir. Konuları birbirine yakın olanlar birleştirilerek yeni öğrenci kulübleri kurulabilir.
idarenizin mantığını anlamak mümkün değil.
 

yada

Acemi Üye
Katılım
30 Mar 2009
Mesajlar
6
Beğeniler
0
Puanları
1
Yaş
43
#3
RİZE ARDEŞEN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ olarak tarih kulübü oluşturduk.kulüp yönetmeliği belli ona göre yaptık..yapılacak çok güzel çalışmalar var..biz önemli gün ve haftalar dışında okulda aşure etkinliği yaptık. Rize'deki müzelere ziyaret taptık.. Sarıkamış şehitlerini anma etkinliklerine katıldık.mızrak adlı tarih gazetesi çıkararak 'İstanbullun fethini konu olarak işledik'.yeni binamızda oluşturulmak üzre okul müzesi kurma çalışmamız devam ediyor..bütün bu çalışmalardaki okul idaresinin katkısı çok büyük elbette ..güzel şeyler yapacağınızdan eminim hiç düşünmeyin kurun kulübü..ihsan kocaman tarih öğretmeni
 

Benzer Konular

Üst Alt