• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Önlük, Temsiliyet ve Muktedirlik

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
30 Mar 2009
Mesajlar
591
Puanları
43
Sayın Bakan "Önlük sadece bir kıyafet değildir. Ustalığın simgesidir. Olmuşluğun, muktedirliğin, muvaffakiyetin simgesidir. İşe başlamış olmanın, çalışıyor olmanın, kolları sıvamanın, karşıdan görüldüğünde sorunları çözecek kişinin geliyor olduğunun, ben buradayım, bilgimle, tecrübemle, deneyim ve yeteneklerimle buradayım demenin temsilidir. Mesleğin güçlü temsiliyetidir. Biz bir yıldır '1 milyon öğretmen 1 milyon fikir' projesiyle öğretmenlerimizin her konuda fikirlerini alıyoruz. Buraya gelen fikirlerden şaşırtıcı bir şekilde ağırlıklı olanlarından biri de öğretmenlerin, öğretmen giyim kuşamına bir düzenleme getirilmesi, önlük giyme talepleri oldu " demiş. Aynı konuşmada "Sadece isteyen, ihtiyaç duyan, giymek isterim, diyen öğretmenlerimiz için bir seçenek sunduk. " diye eklemiş.

İki sözü birleştirince önlük giymeyen öğretmenler için ne düşünüldüğü az çok ortaya çıkıyor.

Bu da 1 milyon öğretmenden 1 tanesinin konu hakkındaki görüşü:
Bazı meslektaşlarımızın 1 milyon fikir projesinde eğitim sorunları adına bulduğu bu müthiş çözümle, eğitimde çağ atlayacağız. Dünyada marka haline geleceğiz. Dünyadaki tüm gelişmeler bilim adamlarının giyidiği önlük sayesinde olmuştur. Büyük tarihçilerimiz (Halil İnalcık, İlber Ortaylı, Mehmet İpşirli, Feridun Emecen, Fuat Sezgin vb.) önlükle üniversitelerde ders anlatmasa idi ülkemiz tarihçiliği ayaklar altında olacaktı. Marka haline gelmemiz önlük sayesinde olmuştur. Okullarımızda temizlik işlerinde, çocuklarımızın ve bizim sağlığımız için (ve kendi maddi ihtiyaçları) çalışan müstahdemler önlük sayesinde muktedir olmuşlardır. Kıyafetini kendi seçip, kendi karar verebilen bir öğretmen sınıfta lider rolü asla oynayamaz. Tek tip kıyafet giyiyen öğretmenler sayesinde çocuklarımız özgün ve özgür düşünmenin önemini daha iyi kavrayacak, fikri hür vicdanı hür nesiller yetişecektir.
ek fikir: Öğretmenlere beyaz önlük reformunu anaokulundan doktoraya öğrencilere siyah önlük kolalı yakalık ile tamamlayabilirsek 21. yüzyılın en güçlü ülkesi olacağımıza şüphe yoktur
Ve siz tüm paragrafa noktalı ünlem koyunuz benimle beraber (!)

Önemli Olmayan Bir Not: Öğretmenlik hayatımda birkaç defa önlük giymişimdir. Öğrencilerim önlük size yakışmıyor lütfen giyinmeyin demişti.

Allah aşkına, bizim derdimiz bu mu?
Biz eğitim adına zaten elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.
Kendinizi daha muktedir hissetmek adına birşeyler yapacaksanız, çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin gerçek sorunlarını halledin.
 
Son düzenleme:
Üst Alt