Bu Sayfayı Paylaş

1. Tarih Öğretmeni Sultan Site Yetkilisi Sultan

Konular:
    4,853
    Medya:
    169
    Alınan Beğeniler:
    2,436
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Tarih Öğretmeni
    Web Sitesi:
    Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri - 20.07.2010

Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

2. Tarih Öğretmeni Sultan Site Yetkilisi Sultan

Konular:
    4,853
    Medya:
    169
    Alınan Beğeniler:
    2,436
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Tarih Öğretmeni
    Web Sitesi:
    Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinin Açıklamalar Bölümünde Yapılan Değişiklik ve İlgili Kurul Kararı

Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.31.08.2010

3. Tarih Öğretmeni Sultan Site Yetkilisi Sultan

Konular:
    4,853
    Medya:
    169
    Alınan Beğeniler:
    2,436
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Tarih Öğretmeni
    Web Sitesi:
  4. m_meltem_m Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    98
    Alınan Beğeniler:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    ben meb'in yayınladığı bu yazıdan yine birşey anlamadım.Bizim okulda 4 tarihçi var zümrede şu kararı almıştık:seçmeli tarih dersinde gtt konularından karma bir yıllık plan hazırlayı onu okutalım.Yani şimdi sil baştanmı yapacağız.madem seçmeli tarihte de aynı konuları okutacağız neden tarihi tüm lise 2lerde zorunlu olarak 4 saate çıkartmıyorlar.

Şu konuya net bir açıklama getirceke arkadaş yok mu lütfeeeeen acil cevap.okul açıldı biz derse başladık ama haka neyi okutacağız diye kendi kendimize tartışıyoruz.

5. ayyıldız Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    885
    Alınan Beğeniler:
    48
    Ödül Puanları:
    48

Sayın hocam zümrede aldığınız karar geçerlidir. Fakat naçizane şu tespitimizi ortaya koyalım. 10. sınıfta seçmeli tarih dersi seçtiğimiz vakit 9. sınıfın konusunu almak abesle iştigal olacak. Neden mi 9'da gördüğü konuyu çocuğa bir kez daha okuturken nasıl bir gerekçe öne süreceğiz? 11 de seçilmişse şayet seçmeli o zaman kitap derdimiz de yok 4 saat sözel ağırlıklı sınıflar için verilecek dersi tm , fen dil ağırlıklı sınıflarda 2 şer saat olarak okuturuz. Ayrıca kitabı da olacağı için bir sıkıntı olmayacak. 10. sınıfın 4 saat olmasına gelince onu Talim Terbiye Kurulu'na mail aracılığıyla bildirebilirsiniz. Zaten Milli Eğitim öğretmenlerin programlarla ilgili zümre görüşlerini vs. değerlendiriyor. Neyi okutacağımız konusunda açıkçası bir tartışma görmüyorum. Sadece 10. sınıfta 9. sınıfta gösterdiği konuları tekrar anlatmak isteyen öğretmen arkadaşlarımı anlayamıyorum.

6. m_meltem_m Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    98
    Alınan Beğeniler:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Ayyıldız;
    9.sınıf konularını 10.sınıfta tekrar okutmak isteyen kim!!!Sadece belirsizlik olduğu için kafalar karıştı.Bu yalan mı?kimse ne okutacağını tam olarak anlayamamış.Ayrıca sitenizde de yer alan seçmeli tarih (geçen senenin)planlarına bakarsanız gtt konuları seçmeli tarih dersinde okutulmuş.O zaman sizin zöylediğiniz gibi geçen sene tüm arkadaşlar abesle iştigal etmiş!!!Anlayamadığımız için bir soru sorduk,düzgünce cevap vermek yerine farklı bir uslupta cevaplamışsınız.

Asıl konumuza gelecek olursak;seçmeli tarih dersi ile ilgili olarak kafası karışan tüm arkadaşlara okul idaremden bugun aldığım son bilgiyi iletmek isterim.Ne kadar doğru bilemem ama bana söylenen şu oldu :''yeni bir plan hazırlayıp(kazanımları ve konuları yine lise 2 konuları olacakmış),seçmeli tarihe kim giriyorsa zorunlusuna da aynı kişi girecekmiş.
    İlgilenen ve cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler...

7. ayyıldız Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    885
    Alınan Beğeniler:
    48
    Ödül Puanları:
    48
    Kıymetli öğretmenim,
    Öncelikle suhuletle cevap vermeye çalışacağım. Bu site hepimizin. Hepimiz gençlerimize çocuklarımıza daha iyi bilgi verebilmek adına buradayız. Paylaşımlarımızı, okulda,derste yaşadığımız tecrübeleri birbirimize aktaralım ki sıkıntılarımıza çare bulmaya çalışalım. Üslubumla ilgili olarak küçültücü bir ifade kullanmadım kullanmaktan da imtina ederim. Her ne kadar benim iradem dışında bir sizi üzecek bir ifade kullanmış isem özür dilerim. :blushing:

Bu yıla kadar seçmeli tarih dersleri 10. sınıfta alınmıyordu. Her ne kadar müfredatı geçen sene belli olsa da bu seneden itibaren okutulmaya başlanan 11. sınıf tarih müfredatını esas alarak seçmeli tairh dersi planı hazırlanamadı.ilgili karar için lütfen Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

İmdi geçen seneye kadar seçmeli tarih dersinin seçimi -kaldı ki bu sene de öyledir- zümrelere bırakılmıştır. Peki bu zümreler neye göre seçmeli dersin müfredatını belirleyeceklerdir? 9 ve 10. sınıfa göre belirleyeceklerdir. Önceki haftalık ders çizelgelerinin açıklamalar kısmını okursanız bunu görebilirsiniz. 10. sınıfta görülmeyen seçmeli dersi 11 ve 12 bilhassa 12. sınıflarda alınması yeğleniyordu. Zira üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize ÖSS -YGS de çıkabilecek sorulara göre konuların ağırlığından oluşan bir müfredat tespiti yapılıyordu. Ama ben şahsen bundan ziyade 9. sınıfın özellikle son iki ünitesi ve 10. sınıfın 18 ve 19. yüzyıl konularının müfredata alınması taraftarı idim. Çünkü her ne kadar ders kesim raporlarında eksiksiz bitirilmiştir kendimizi kandırsaak da 19 Mayıs provaları etkinlikler derken son konular maalesef tam anlamıyla işlenemiyordu. Sözü uzatmak istemiyorum. Aslında kargaşa yok. Ders sayısı arttırılmadı ama siz bunu zümrede konuşup eğer seçmeli seçerseniz, bunu takviye edilebileceğini görmeye çalışalım dedim. Ayrıca Hizmetiçi eğitim kurslarında bu konu dile getirilmiş ve orada bu konuda fikir birliğine varılmıştır. Ben burada bunları dile getirmek istedim. Kimin zümrede ne kararı aldığına hüküm vermek haddime değildir. :lac:

Başarılar dilerim. :bye:

8. ayyıldız Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    885
    Alınan Beğeniler:
    48
    Ödül Puanları:
    48
    Ayrıca belirteyim bazı arkadaşlarımız geçen sene 12. sınıftaki seçmeli tarih dersinin müfredatında inkılap tarihi konularına da yer verdiler. Bu zümrede sizin kararınıza bağlı bir tercihtir.

9. Tarih Öğretmeni Sultan Site Yetkilisi Sultan

Konular:
    4,853
    Medya:
    169
    Alınan Beğeniler:
    2,436
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Tarih Öğretmeni
    Web Sitesi:
    Tereddüt Edilen Hususlar (2010/68)

10. percy Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    67
    Alınan Beğeniler:
    432
    Ödül Puanları:
    63
    Arkadaşlar MEB'in 14 Aralıkta 10. Sınıflardaki seçmeli derslerle ilgili yönetmelikten ne anladınız?
    Öğrencilerin zorunlu dersten aldığı notun aynısını Seçmeli derste de mi vereceğiz. Açıkçası ben e-okula iki farklı ders olarak girdim ve iki ayrı sınav yaptım. siz ne yaptınız bu konuda?

11. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,360
    Medya:
    19
    Alınan Beğeniler:
    3,899
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Haftalık Ders Çizelgelerinin Uygulanmasına İlişkin Açıklamalar (21/09/2011)

Haftalık Ders Çizelgelerinin Uygulanmasına İlişkin Açıklamalar[SIZE=-2] (21/09/2011)[/SIZE]

12. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,360
    Medya:
    19
    Alınan Beğeniler:
    3,899
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinde Yapılan Değişiklikler ve İlişkin Kurul Kararı

Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.-15.08.2012

13. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,360
    Medya:
    19
    Alınan Beğeniler:
    3,899
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılında Genel Müdürlüğümüze Bağlı Okullarda Uygulanacak Olan Haftalık Ders Çizelgelerine Yönelik Hakkında Açıklamalar Yayımlandı.

Kod:
    http://ogm.meb.gov.tr/www/2012-2013-egitim-ve-ogretim-yilinda-genel-mudurlugumuze-bagli-okullarda-uygulanacak-olan-haftalik-ders-cizelgelerine-yonelik-hakkinda-aciklamalar-yayimlandi/icerik/21

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Eylül 2012
  14. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,360
    Medya:
    19
    Alınan Beğeniler:
    3,899
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarının 10, 11 ve 12. Sınıflarına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarının 10, 11 ve 12. Sınıflarına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri

28.03.2013 tarihli ve 18 sayılı Kurul kararıyla kabul edilen Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri 10, 11 ve 12. sınıflara ait olup 2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 10. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanacaktır.
    2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 9. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanacak olan Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinin hazırlık çalışmaları; ortaokul haftalık ders çizelgelerinin seçmeli ders gruplarında yer alan dersler ile güncellenen Ortaöğretim Kurumları öğretim programlarında yer alan haftalık ders saati sayıları dikkate alınarak devam etmekte olup işlemleri tamamlandıktan sonra duyurusu yapılacaktır.
    Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarının 10, 11 ve 12. Sınıflarına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri - Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

Bu Sayfayı Paylaş