• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

SEÇMELİ TARİH DERSİ (2 SAATLİK) YILLIK PLANI 2018-2019

Ders çizelgesinin uygulanması ile ilgili açıklamalar kısmında şöyle diyor:Türk dili ve edebiyatı, seçmeli Türk dili ve edebiyatı; tarih ve seçmeli tarih gibi derslerin değerlendirmeleri ayrı ayrı yapılır. Bu dersler, farklı öğretmenler tarafından okutulabileceği gibi aynı öğretmen tarafından da okutulabilir. Dolayısıyla 11. sınıf Tarih dersini ayrıca Seçmeli Tarih dersi olarak okutmamız gerektiği anlamı çıkmıyor mu?

Arkadaşım, yeni öğretim programına göre yapılmamış, lütfen eski planlarınızı burada paylaşıp yanlışa yönlendirmeyiniz..
Arkadaşım Seçmeli Tarih dersi ile ilgili yeni öğretim programında hiçbir değişiklik açıklaması yok, varsa atarsanız çok sevinirim. Yeni öğretim programında açıklanan ve değişen müfredatlar 9-10-11. sınıf Tarih dersleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Çağdaş Türk Dünya Tarihi ve Türk Kültür ve Medeniyeti Tarihi. Bu sonuncusu ile Seçmeli Tarih dersi programı birbirine çok benzemekle birlikte ufak tefek farklılıklar var. Yani Seçmeli Tarih dersi ile ilgili bir açıklama yapılmadı ve bu yıl da dersler arasında bu isimle okutulacağı için mecburen geçen yılki müfredatın aynısı üzerinden güncelleme yaptım.

Üst Alt