• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Sene sonu bölge zümre 2015

AZİZİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU 23. BÖLGE TARİH ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTISIDIR
Toplantı Yeri : Emel Çatal Anadolu Lisesi Toplantı Salonu
Toplantı Tarihi : 18.06.2015
Toplantı Saati : 14.00

GÜNDEM MADDELERİ:
1. Açılış ve yoklama
2. 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun incelenmesi ve ilgili genelge ve yönetmeliklerin incelenmesi. 07.09.2013 tarih ve 28758 sayılı MEB Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin113.maddenin in incelenmesi( 13.09.2014 tarihli ve 29118 sayılı resmi gazetede yayınlanan Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinde değişiklik yapan yönetmelik)
3. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı İlçe Zümresinde alınan kararların incelenmesi ve değerlendirilmesi
4. Okullar ve zümreler arası işbirliğinin geliştirilmesi
5. 2014-2015
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
ve Öğretim yılı konu bitirme durumunun görüşülmesi
6. Ders araç ve gereçlerinin kullanımı
7. Dilek ve temenniler

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ:

1. Yapılan yoklamada Spor Lisesi Tarih dersi zümre başkanı Perihan YILDIZ, Adnan menderes Anadolu Lisesi Tarih ders zümre başkanı Argun GÖKSU ve Emel Çatal Anadolu Lisesi Tarih dersi zümre başkanı M. Alparslan KAPLAN’ın toplantıya katıldığı görülmüştür.
2. 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun incelenmesi ve ilgili genelge ve yönetmeliklerin okundu. 07.09.2013 tarih ve 28758 sayılı MEB Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin 113. maddesi Argun GÖKSU tarafından okundu. ( 13.09.2014 tarihli ve 29118 sayılı resmi gazetede yayınlanan Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinde değişiklik yapan yönetmelik) ve gerekli açıklamalar yapıldı.
3. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı İlçe Zümresinde alınan kararların incelendi. Alınan kararların başarı ile uygulandığı Sayın Perihan YILDIZ tarafından ifade edildi. Sayın Argun GÖKSU, Sayın M. Alparslan KAPLAN ’da kendi okullarında alınan kararların başarı ile uygulandığını tarih öğretmenlerinin iletişiminin ve paylaşımının devam etmesi gerektiğini vurguladı.

4. Yapılan incelemelerde okullarımızda zümrelerde alınan kararlar doğrultusunda eğitim- öğretim yapılmış olup herhangi bir aksaklık olmadığı görülmüştür.
Karar: Okullarımız arasında zümre işbirliğinin üst düzeyde devam etmesine karar verildi.
5.
grubu zümre öğretmenlerinin 2014-2015
- Öğretim yılı sonunda okul idaresine verecekleri konu bitirim raporlarından alınan verilere göre konuları müfredat programlarına uygun olarak işledikleri ve bitirdikleri tespit edilmiştir. Bu durum ders kesim raporu halinde okul idaresine verilmiştir. Ancak her üç zümre öğretmeni de 10. Sınıf
dersi müfredatının haftalık 2 ders saati ile bitirilemediğini bazı konuların çok yüzeysel geçilmek zorunda kalındığını, bu sınıflarda müfredat konusunda bir azaltmanın çok yerinde olacağını ortak görüş olarak belirtmişlerdir.
6. Bu konuda
derslerinde kullanılacak araç ve gereçlerin öğrencilere duyurulmasının, tanıtılmasının ve bu araç ve gereçleri kullanmanın önemini vurgulamıştır. Bu doğrultuda
dersleri için gerekli olan araç ve gereçlerin kullanılması kararlaştırılmıştır. Projeksiyon cihazının kullanılmasının ders verimini önemli oranda arttırdığı ortak görüş olarak kabul edilmiştir.
Öğretmeni Argun GÖKSU, ders veriminde daha fazla artışın olabilmesi için branş dersliklerinin oluşturulmasının yerinde olacağını söylemiştir.
sınıflarının oluşturulması halinde daha geniş bir serbestlik içinde hareket edileceğini, sınıfın istenildiği şekilde dekore edilebileceğini, küçük bir müze köşesi oluşturulabileceğini, posterler, haritalar, portreler asılacağını, bunun da öğrencilerin motivesini önemli oranda arttıracağını söyledi. Bu düşünce Sayın M. Alparslan KAPLAN ve Sayın Perihan YILDIZ tarafından da olumlu karşılanmıştır.
Karar: Akıllı tahta kullanımını verimli hale getirilmesine, her okulun imkânları doğrultusunda tarih sınıfının kurulması için çalışmalar yapılmasına karar verilmiştir.
7. Zümre Başkanı Perihan YILDIZ yıl
zümre toplantısının iyi dilek temennileri ile kapatmış ve iyi tatiller dilemiştir.

Zümre Başkanı Tarih Öğretmeni Tarih Öğretmeni
Perihan YILDIZ M. Alparslan KAPLAN Argun GÖKSU
Spor Lisesi Emel Çatal Anadolu Lisesi Adnan Menderes Lisesi

Üst Alt