• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Sınav Tekrarı Konulu Görüş Yazısı

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#1


Ayıkla pirincin taşını....
 

kLbk

Acemi Üye
#2
Artık çok geç. Sene başında bu yazıyı çıkarmak çok mu zor? Ortak sınav yapmaktan, telafi sınavı yapmaktan ders işleyemez olduk.
 
#3
Çok saçma bizde 9 tane 10.sınıf var.Son yaptığımız sınavdan sadece bir sınıf %50 nin altına düştü.Bütün sınıflarda tek tek sınava girmek isteyen öğrenci mi arayacağız? Ayrıca diyelim başka sınıftan bir öğrenci bu sınava girmek istiyor fakat sınavın yapıldığı gün raporlu.onu tekrar sınav mı yapacağız? Meb bu işten sene sonunda vazgeçer arkadaşlar.Okullar da ders işlenemez oldu.Sınavlar biter tekrar yap .O biter tek tek iki sınava da bakıp yüksek olan notu e-okula gir.O biter sınav analizi hazırla. O biter performans görevlerini oku.Mesleği çekilmez hale getirdiler.
 
#4
Şimdi anladığım kadarıyla tek bir sınıfta % 50'nin altına indiğimizde tekrar sınavı yapmak zorunda değiliz. Ancak örneğin 9'ların tamamının ortalaması % 50'nin altında kalırsa tekrar sınavı yapacağız. Yorum bekliyorum.
 

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#5
yanlış . 9. sınıflarımız 5 şube olsun. A şubesinde başarı oranı % 40, diğerlerinde %50'nin üstünde olarak varsayalım.

1-Sınav tekrarı yapılacak. (A şubesinden dolayı)
2-Ancak bu sınava diğer şubelerdeki başarısız öğrenciler de girecek.
3-Bu tekrar sınavına notunu yükseltmek isteyen 9. sınıfın bütün öğrencileri girebilecek.

Anlayacağınız;
1- Sınav yapıyorsanız %50 ve üzeri olmasına dikkat edin.....
2- Ya da her sınav sonrası tekrar sınavına hazır olun....