• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

tarih 10 seçmeli yardım.

#1
Açtığım konuyu hemen kapatmışsınız. Ben ttk nın son yazısından bir şey anlamadım. 10.sınıf tarih dersinde 4 saatlik mi 2 saatlik mi yapacağız yıllık planı. Yani seçmeli 10.sınıf tarih dersi için ayrı, ortak olan tarih dersi için ayrı mı yoksa ikisini birleştirip tek plan mı yapacağız. Diyelim tek plan yani 4 saatlik yaptık. peki yıllık planı hazırlarken seçmeli tarihin mi yoksa ortak olan tarih 10.sınıf kitabından mı faydalanacağız. bence bu konu çok muamma. Arkadaşların bilgilenmemesi için açıklık getirirseniz memnun oluruz.
 
#2
İkisini birleştirip tek plan yapacaksınız. İkisinin de kitabı ortak. Plan yaparken talim terbiyenin ayın 16'sında yayınladığındığı programdan faydalanacaksınız.​
 
#3
soru soruyu doğuruyor ortak Tarih 10 ile seçmeli tarih 10 dersini birleştirip 4 saatlik tek plan yaptığımızda sınav sayısını her dönem için 3'e çıkartacakmıyız?
 
#5
talim terbiye kurulu 22.09.2011 tarih ve 6552 sayılı bir genelge yayınlayarak probleme açıklık getiriyor kendince .tamam iyi kötü dört saatlik bir plan yaptık diyelim ölçme değerlendirmeyi neye göre yapacağız .genelge de ölçme değerlendirmeye yönelik naçıklama tarih derslerini kapsamıyorki ilgi a ve i diyor.
 
#6
arkadaşlar çok fazla kurcalamanın bence anlamı yok böyle bir plansızlık ve düzensizliğin olduğu yerde ne beklenir ki? Ben insiyatif alıp 3 sınav ve tek plan uygulayacağım yeter valla on kere plan değiştirdik
 

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#8
2010-2011 öğretim yılında yapılan uygulamanın aynısı,değişen bir şey yok. Sadece semer değişti!