• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Tarih öğretimi ve teftiş

R.Sayar

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
#21
Hani erkek arkadaşlar bilirler.Askerde bir deyim vardır. Rahat askerlik için ya çok açıkgöz olacaksın ya da ço şaşkın. Ama bizde açıkgöz olmak lazım. Şu ana kadar gördüğüm şu;
1- Belirli şeyleriniz tam olacak(Plan-zümre-rehberlik-kulüp vs.)
2- Çekinmeyeceksiniz. Zira her zaman böyledir. Çekinirseniz üzerinize gelinir. Çekingen insan, insan psiklojisine göre suçlu insandır. Unutmayınki onlarda insan. Bilmiyorum hiç anlatıldığı gibi bakanlık müfettişi ile karşılaşmadım. Gayet saygılı ve iyiler hatta çok espirililer bende espiri yaptım bazen... Ha suçunuz ve eksiğiniz çok ise bilemem.
3- Özellikle yazılı kağıtlarına dikkat... Hani eli kayıpta fazla not yada eksik not veenler aman dikkat.
4- Derste rahatlık ve öğrenciyi katma önemli. Bol soru cevap...
5- Öğrencilere tembih edin öncesinde herkes katılsın derse gerekirse saçmalasınlar siz gerisini tamamlayın...
6- Ne derlerse he demeyin. Bazen diretip geri çekilin. Oldukça etkili denenmiştir. Tamamen direnç ise ben müfettişim havası yaratır.
7- tekrar tekrar tekrar ediyorum... Relax,relax tı herhalde
 
#22
Hocam tek öğretmen ise branş,zmre hazırlanması gerekmiyormuş. Zira MEB'in resmi yazısı da var, yeni bir gelişme olarak. Acaba müfettişler buna rağmen isterler mi zümreyi?
 

R.Sayar

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
#23
Hocam zümre toplantısı yıl içerisinde dersimizle ilgili ne yapacaksak onun tutanağa geçirilmesi olup, tek öğretmende olsanız geçerli. Saygılar...
 
Üst Alt