• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Türkiye'de tarih eğitimi öğretimi yeterli mi ?

Türkiye'de tarih eğitimi-öğretimi yeterli mi?

 • Evet,yeterli

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Hayır,yeterli değil

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kararsızım

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  0

kurgan_a

Acemi Üye
Katılım
26 Mar 2009
Mesajlar
6
Beğeniler
0
Puanları
0
#21
Tarih bilincini kaybetmek üzere olan bir öğrenci topluluğuna Tarih eğitimini nasıl verebilirsiniz ki?Dünü anlamaktan,bugünü kavramaktan uzak,sadece zorunlu olduğu için derse girip çıkan bir topluluktan bahsediyoruz.Gelecek kaygısını ön plana çıkartarak,bugününü heba eden ve maalesef kendini bile tanımayan insan topluluğu.
 

otek72

Acemi Üye
Katılım
8 Nis 2009
Mesajlar
30
Beğeniler
0
Puanları
0
#22
Arkadaşlar eleştirilerimizi ve çözümleri talim ve terbiye ye iletebiliriz müfetişler yazarsanız ilgileniyorlar demişti.
 

4. Tepe

Acemi Üye
Katılım
19 Ağu 2009
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
0
#23
En temel sorunlardan biri, üniversite geçis sisteminde tarih dersinin ağırlığının azaltılması, özellikle TM öğrencileri nezdinde tarihin itibarının azaltılması. Türkiye'de orta öğretimin en büyük gerçeği beğenelim veya beğenmeyelim Üniversite sınavlarıdır. Ben öğrenciyken tarih sosyal bilimlerin 1. dersiydi. fencilerde fizik neyse sosyalde de tarih oydu. Şimdi maalesef coğrafyanın çok gerisinde. tarih dersinin ygs ve lys ağırlığı bu kadar az olduğu bu ortamda sonuç alınamaz. Tarih dersinin belirleyici olduğu sosyal sınıflarının başarı düzeyi nasıl öğrencilerden oluştuğu ortada. İyi okullarda sosyal sınıfı açılmıyor bile. TM hatta Fen talebeleri için üniversite sınavlarında önemi marjinal düzeyde olduğu sürece ders saati 2 değil 8 saatte olsa, öğrencide motivasyon olmayacağından başarı yakalınamaz.
 

mukan

Acemi Üye
Katılım
15 Mar 2009
Mesajlar
6
Beğeniler
0
Puanları
1
#24
avrupa ve amerikadaki tarih egitimi örnek alınmalı neredeyse bizdeki matematik dersi kadar önemli
 
Üst Alt