• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Türkiye'de tarih eğitimi öğretimi yeterli mi ?

Türkiye'de tarih eğitimi-öğretimi yeterli mi?

 • Evet,yeterli

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Hayır,yeterli değil

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kararsızım

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  0
#21
Tarih bilincini kaybetmek üzere olan bir öğrenci topluluğuna Tarih eğitimini nasıl verebilirsiniz ki?Dünü anlamaktan,bugünü kavramaktan uzak,sadece zorunlu olduğu için derse girip çıkan bir topluluktan bahsediyoruz.Gelecek kaygısını ön plana çıkartarak,bugününü heba eden ve maalesef kendini bile tanımayan insan topluluğu.
 
#22
Arkadaşlar eleştirilerimizi ve çözümleri talim ve terbiye ye iletebiliriz müfetişler yazarsanız ilgileniyorlar demişti.
 
#23
En temel sorunlardan biri, üniversite geçis sisteminde tarih dersinin ağırlığının azaltılması, özellikle TM öğrencileri nezdinde tarihin itibarının azaltılması. Türkiye'de orta öğretimin en büyük gerçeği beğenelim veya beğenmeyelim Üniversite sınavlarıdır. Ben öğrenciyken tarih sosyal bilimlerin 1. dersiydi. fencilerde fizik neyse sosyalde de tarih oydu. Şimdi maalesef coğrafyanın çok gerisinde. tarih dersinin ygs ve lys ağırlığı bu kadar az olduğu bu ortamda sonuç alınamaz. Tarih dersinin belirleyici olduğu sosyal sınıflarının başarı düzeyi nasıl öğrencilerden oluştuğu ortada. İyi okullarda sosyal sınıfı açılmıyor bile. TM hatta Fen talebeleri için üniversite sınavlarında önemi marjinal düzeyde olduğu sürece ders saati 2 değil 8 saatte olsa, öğrencide motivasyon olmayacağından başarı yakalınamaz.
 
Üst Alt