1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
    Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

1. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,194
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Yandex Disk Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Webmasterlar olarak bakarsak yaptığımız işleri veyahut internette saklamak istediğimiz dosyaları saatlerce yüklemek için bekleriz. Fakat bunu bir program ile yapabilmenizi sağlayan Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Disk hem zamandan tasarruf ettirirken hemde 10 Gb’a varan kapatsitesiyle cezbetmeyi başarıyor.
    Yandex, Türkiye’nin internetine yeni gelmiş olmasına rağmen yayınlanan şarşırtıcı reklamlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Birçok sayfanın da tamamen türkçe olmasıyla bende bu kervana katılanlardanım. Örneğin ; internete boyutu çok büyük bir dosyayı yüklemek sorun oluşturuyordu. Fakat yandex disk ile bu işlemleri kolaylıkla yapabiliyorum. Beğendiğim bu uygulamayı sizlerle de paylaşmak istedim.
    1- Sayfaya Ulaşım
    Disk bizi oldukça renkli bir sayfa ile karşılıyor. Bu sayfada renklerin ve tasarımların özenle seçilmesi, görsellik açısından çok iyi olmuş. Saklayın, kolay ulaşın ve paylaşın şeklindeki sloganı aşağıda yer alıyor. Sol üst köşede ise dil seçeneği var. Fakat zaten türk ip’lerden girince otomatik olarak “Tr” Seçimini Yapıyor. Kayıt olmak için ise giriş tuşuna basıyoruz ve karşımıza sarı bir ekran çıkıyor. Bu ekranda “Kaydol” tuşuna basıyorsunuz.
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.Yandex Disk İlk Adım

2- Kayıt Bilgilerinin Girilmesi
    Bu sayfa adınızı soyadınızı, istediğiniz kullanıcı adını yazıp ileri diyorsunuz. Ardından gelen sayfada şifre bilgileri, güvenlik sorusu, alternatif e-posta adresi ve cep telefonunuzu girip işlemi tamamlıyorsunuz. Cep telefonunu veya alternatif posta adresini istemiyorsanız yazmayadabilirsiniz. Yani zorunlu doldurulması gereken bir alan değil.
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.Yandex Disk ikinci Adım

3- Yandex Disk Kullanımı
    Gördüğünüz gibi yandex disk sayfamıza girdik, burada açar açmaz standart olarak gelen dosyalar bulunuyor. Eğer uygulama ile internete girmeden klasöre atar gibi dosya atmak istiyorsanız. “Uygulamayı indir” butonuna basarak bu işlemi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yüklemek için ise “Yükle” butonunu kullanmanız yeterli olacaktır.
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.Yandex Disk Son Adım

Yandex disk ile rekabet de bir nevi arttı. Çünkü Google da bir disk uygulamasına sahip ve 5 Gb alan içeriyor. Yandex’te ilk açılışta 3gb olsa da size göstereceği bir rehber yardımıyla bu alan kapasitesini 10 Gb kadar arttırmak mümkün, Zenginleştirilmiş grafiklerde bir hayli önem taşıdığından iki diski de renk görsel açıdan özelleştirebilirsiniz. Böylece daha kişisel bir disk kullanımına sahip olabilirsiniz.

(Alıntı)

2. tektasahmet Kalfa Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Destek

Yandex diskim dosya yüklemek isteyenlerden üye olmalarını istiyor. Ama o dosyayı indirmek isteyenlerden üyelik istemiyor bu yönüyle site yöneticilerinin dikkatini çekiyor. Gerçektende harika bir kullanımı var. en büyük avantajı ise dosya boyutu ve size verdiği alan (10 Gb) bu alan bir çok (dev site dediğiniz sitelerin veri tabanından dahi büyük bir alana sahip) insanın iştahını kabartıyor.

örnek Veriyorum Sayın

[h=1]Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. hocamın dosyasını ben kendi diskime yükledim Buyrun Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.[/h]

3. nrdn-26 Veziri Azam Vezir-i Azam

Konular:
    199
    Alınan Beğeniler:
    1,948
    Ödül Puanları:
    0
    Ahmet Hocam buraya kadar tamam siteye yüklemek için linki bulamadım. Üye oldum .Belgelerimi dosyaya yükledim.....Burada kaldım.Resimli anlatırsanız memnun olurum..

4. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,194
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:

Yüklediğiniz dosyanın üzerine tıklayınız. Kişisel dosya ise genel yapınız resimde gördüğünüz gibi linkini de verecektir.

5. tektasahmet Kalfa Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yandex'e dosya nasıl yüklenir.

[size=15pt]Aşağıdakileri takip edin en kısa sürede dosya paylaşmayı öğreneceksiniz.[/size]

6. nrdn-26 Veziri Azam Vezir-i Azam

Konular:
    199
    Alınan Beğeniler:
    1,948
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Hallettim ancak yandex diskle birlikte Rusça virüs de geliyor bu arama motorunu kullanmam için zorluyor defalarca sildim yeniden yükledim ancak virüsden kurtulamıyorum ..Selamlar.

7. tektasahmet Kalfa Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap

Hocam ben bilgisayarla çok uğraşıyorum. Site yapıyorum. Daha doğrusu yapmaya çalışıyorum.En güvenli yol Lisanslı Virüs programı kullanmak. Tavsiyem 2 yıllık 60TL'ye Nod32 alın ve kullanın. Ben site ile uğraştığım için ağır olan Kaspersky kullanıyorum Allaha şükür kafam rahat. Şu anda 4 tane sitem var. Virüs Programı olmasa hiçbir işimi halledemem.
    Hocam bir de ben Yandex'i okulda dahi denedim. Açılyor. Hani virüs vb gönderse MEB' in internet bağlantısı hemen yasaklar(sakıncalı içeriğinden dolayı erişiminiz yasaklanmıştır) der , ayrıca google de uyarır. Yani sizin bir şekilde (Lisaslı Virüs programıyla) virüslerden kurtulmanız lazım Rabbim kolaylık versin... Selamlar...

8. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    10,194
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Bi tane sitem bilem yok... :doh:

9. tektasahmet Kalfa Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yandex' te Dosyalar ne kadar saklanabilir.

Yandex' te Dosyalar ne kadar saklanabilir.
    Yandex yeni bir uygulamayla zannedersem belgelerin kalma süresi 1 yıl olarak zaman sınırı koymuş
    Eğer bu doğru ise Yandex te işi öldürdü diyebiliriz. O zaman 4shared'e dönüş mü Olacak?
    Yoksa bu bilgi yanlış mı?
    İnşallah yanlıştır. Çünkü Yandex te çok belgemiz var. Bu belgeler yok olursa bunları yükleyecek yeni yer bulmak bayağı zor olacak.
    Hem de üyelik isteyen sitelere üye kaybına yol açacak. belgelerini kendi Hostigine yükleyenlere zararı olmayacak. Yani belgeleri dışarı upload yapan sitelere kötü olacak.

Şimdi bu konu hakkında bilgisi olan varsa ayrıntılı açıklama yaparsalar çok memnun kalırız.

10. tektasahmet Kalfa Üye

Konular:
    4
    Alınan Beğeniler:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Virüslerin bulaşmaması için önerilen ayarları asla kullanmayın. Gelişmiş ayarları tercih edin ve asıl amacınız dışındaki eklentileri vb nin kurulum yapmasını engelleyin.

Bu Sayfayı Paylaş