• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

ÖSYM YDS Soru ve Cevaplar

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
13,959
Beğeniler
16,148
Puanları
113
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
#1
YDS Soru ve Cevaplar

1. YDS ilkbahar dönemi için başvurumu yaptım. Ama giriş belgem posta veya e-mail olarak gelmediği için sınava giremedim. Yatırmış olduğum sınav ücretini diğer sınav için kullanabilir miyim?

Öncelikli olarak giriş belgeleri posta veya e-mail olarak gönderilmemektedir. Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik/Y.U Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
. İnternet adresinden sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edineceklerdir. Yatırmış olduğunuz sınav ücreti ilgili sınav için geçerlidir. Başka bir sınava aktarılamaz, iade edilemez.2. YDS de yanlış doğruyu götürmüyor. KPSS içindeki dil hesaplaması ne şekilde olacak mesela P49 puanındaki dil %10 etkiliyor ben YDS den 60 puan alırsam %10’u bu puanda mı gelecek. Yoksa yanlışları da kullanacak mısınız?

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
adresinden ilgili sınav kılavuzunda puan hesaplama değerlendirme kısmını inceleyiniz.3. YDS sonbahar dönemine girsem KPSS puanlarım hesaplanır mı ?

Adayların ilgili KPSS’den önce elde ettikleri Almanca, Fransızca veya İngilizce en yüksek Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonucu kullanılmaktadır. KPSS’den sonra elde edilecek Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları, yabancı dil ağırlığı içeren bir sonraki KPSS puanlarının hesabında dikkate alınmaktadır.4. YDS’ ye sağlık problemlerim nedeniyle giremedim, sınavın telafisi var mı?

Telafi sınavı yapılmamaktadır. Bir sonraki sınava başvurabilirsiniz.5. YDS dışında hangi sınavlar KPSS alan puan türlerinin hesaplanmasına etkili olur?

Yabancı dil ağırlığı içeren KPSS puanları hesaplamasında YDS dışında herhangi bir sınav etkili değildir.6. YDS de yanlış cevaplar doğru cevapları götürüyor mu ?

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınmakta, yanlış cevaplar dikkate alınmamaktadır.7. YDS ye girmediğim takdirde KPSS puanlarımın hiçbiri mi hesaplanmayacak?

Hayır, sadece yabancı dil ağırlığı içeren KPSS puanları hesaplanmamaktır.
 
Üst Alt