1. Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Tarih Dersi konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız ? http://www.tarihbilinci.com/konular/universiteye-giriste-yeni-sistem-ve-tarih-dersi.33734/
    Duyuruyu Kapat

Bu Sayfayı Paylaş

1. ayyıldız Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    885
    Alınan Beğeniler:
    166
    Ödül Puanları:
    63
    Arkadaşlar 2014- 2015 Eğitim- Öğretim yılında Tarih 9 kitabı yenilenmiş olup Biryay yayınları da alternatif olarak pek çok okula gönderilmiş. Kitabı inceleyen arkadaşlarımız kitapla ilgili görüşlerini yazabilirler mi?
    Kitabı Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. bağlantısından indirebilirsiniz.

2. punika Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    83
    Alınan Beğeniler:
    127
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğretmen
    kitabın içeriğini çok fazla inceleyemedim ama dış görünüşü bana çok sıkıcı geldi!bana bile bu kadar iç karartıcı geldiğine göre öğrencilerin ilgisini nasıl çeker bu kitap merak ediyorum!umarım içeriği görünümünden daha iyidir!onu da işledikçe göreceğiz artık!

3. sedataltas Usta Üye

Konular:
    239
    Alınan Beğeniler:
    776
    Ödül Puanları:
    38
    Öğretim Programının hedefleri açısından düşünürsek kitap beklentiyi karşılıyor. Hatta incelediğim kadarıyla yenilikler sunan bir kitap. Mesela; tarihi olay ve olgulara farklı bakış açıları diye bir başlık var hoşuma gitti. Ayrıca yeni bulguları da kullanmışlar. Arkadaşlar benim sorunum içeriğin hazırlanış biçimi değil içeriğin kendisi. Şimdi biliyorum başlığı açan arkadaş sistemin tartışılması için açmamıştır bu başlığı ancak 8. sınıftan çıkmış bir öğrenciye bu kadar bilimsellik yüklemek doğru mu diye de düşünmüyor değilim.

cokarali61 bunu beğendi.
  4. heredotqqq Usta Üye

Konular:
    81
    Alınan Beğeniler:
    259
    Ödül Puanları:
    63
    Ayrıntılı gibi geldi bana da. İyonyalılar demiş paragraf başı yapmadan 15 satır yazmış,hikayeler çoğalmış güzel arada öğrenci okur keyif alır..Kadın tarihine, yerel tarihe vurgu yapması güzel.başlıklar daha halkçı "Kardeş Kavgaları Başlıyor" "Boz kırın Askerlerinden Modern Türk Ordu su na" gibi..Ama şüphesiz resimler azalmış yazılar artmış,öğrenciler tarihe doyar bu kitapta :)

5. esamido Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    geçen yıl ki kitaptan çok daha iyi bir kitap..

6. söğüt Kalfa Üye

Konular:
    27
    Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Ben kitabı sıkıcı buldum.Etkinliklerle görsellerle zenginleştirilip ilgi çekici hale getirilmeliydi.Karşımızdaki öğrenciler 9. sınıf (Hele bunların kaç puan aldıkları düşünülürse..)

7. sergür Acemi Üye

Konular:
    5
    Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Kitabın değişmesini kesinlikle beklemiyordum,lise tarih kitapları içersinde en iyisi idi kanımca inkılap tarihi kitabında birşeyler yapılır ve daha ilgi çekici hale getirilir diye düşünüyordum,lise bir kitabının eleştirilecek yanları: tarihe yardımcı bilim dallarına fazla yer ayrılması,islamiyet öncesi kültür ve medeniyet bahsini okuma parçası imiş gibi sunması ,değerlendirme sorularının ikna edici kalitede olmaması şeklinde söylenebilir.yeni kitap ise bir kitapta olması gereken en önemli özellik olan öğrenciye ihtiyacı olan bilgiyi hissettirme gösterme farkettirme anlayısından çok uzak olması kitap düzyazı nesir gibi hazırlık kitaplarına baktığımızda ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum

8. punika Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    83
    Alınan Beğeniler:
    127
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğretmen
    bu kitabın pdf formatı lazım bana.elinde olan varsa paylaşabilirse sevinirim:)

9. korsan999 Usta Üye

Konular:
    59
    Alınan Beğeniler:
    153
    Ödül Puanları:
    43
    Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.

10. Yorgun Veziri Azam Site Yetkilisi Vezir-i Azam

Konular:
    4,561
    Medya:
    20
    Alınan Beğeniler:
    9,967
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
  11. daltabanmehmetpaşa Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eski kitap çok daha güzeldi , daha renkliydi . bu kitap sıkıcı .

12. meyra Acemi Üye

Konular:
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eski kitabın da eleştirilecek yönleri, eksiklikleri vardı ama bu kitaptan çok daha iyiydi. Kitabın geneli görsel açıdan son derece sıkıcı. Zahmet edip arada resim koymuşlar ama onlara da büyüteçle bakmak gerekiyor.Kitapta öğrencinin ilgisini çekebilecek hiç bir şey yok. İçeriğin aktarılışında da ciddi sıkıntılar var. İlk bölümde sürekli kaynaklara atıflar yapılmış ama bu 9. sınıf öğrencisi için ağır olmuş. Hiçbir maddeleme,tablolama yapılmamış neredeyse. Bu kitapla ders işlemek zor olacak.

13. m_meltem_m Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    100
    Alınan Beğeniler:
    106
    Ödül Puanları:
    43
    Görsel açıdan çok sıkıcı bir kitap.Bazı önemli konular anlatılmadan etkinlik olarak verilmiş.MEB'in kitabı daha iç açıcıydı bence:)

14. nurdamla Usta Üye

Konular:
    24
    Alınan Beğeniler:
    194
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğretmen
    evet ,bence de bir önceki kitap daha başarılıydı,öğrenciler de pek memnun değil,sıkıcı buluyorlar

15. m_meltem_m Yeniçeri Ağası Yeniçeri Ağası

Konular:
    100
    Alınan Beğeniler:
    106
    Ödül Puanları:
    43
    Kitabın 25.sayfasında şöyle bir cümle var:''Bir tarih kitabı açlık duygusu yaratmalı.'' :)İlk konularda bu duygu pek yok gibi!

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Eylül 2014

Bu Sayfayı Paylaş