Günün Duası

• Konbuyu başlatan Yorgun
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 747
Allah’ım! Gönlümü aç; huzura erdir. İşlerimi kolaylaştır. Allah’ım! İçimi kemiren kuruntulardan, işlerimi başarısızlığa uğratacak dağınıklıktan ve kabir azabından Sana sığınırım.

Allah’ım! Kolaya erdir. Zordan koru. Yaşattığın sürece beni Sana itâatle nîmetlendir.

Hayatımı her türlü hayrımın artışına sebep kıl. Ölümümü bütün şerlerden kurtuluş eyle. Allah’ım!

Beni hayatımın düzeni olan dînine göre yaşat. Yaşadığım dünyamı düzene koy. Dönüş ve ebediyen kalış yurdum olan âhiretimi mesud eyle.

Allah’ım! Senden Cenneti isterim. Cehennem ateşinden Sana sığınırım.

Ey Rabbimiz! Bize Dünyada güzellik ver. Ahiret’te de güzellik ver. Bizi Cehennem azabından koru.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Günün Âyeti bởi Yorgun,
Günün Hadisi bởi Yorgun,
Allah’ım! Gönlümü aç; huzura erdir. İşlerimi kolaylaştır. Allah’ım! İçimi kemiren kuruntulardan, işlerimi başarısızlığa uğratacak dağınıklıktan ve kabir azabından Sana sığınırım.

Allah’ım! Kolaya erdir. Zordan koru. Yaşattığın sürece beni Sana itâatle nîmetlendir.

Hayatımı her türlü hayrımın artışına sebep kıl. Ölümümü bütün şerlerden kurtuluş eyle. Allah’ım!

Beni hayatımın düzeni olan dînine göre yaşat. Yaşadığım dünyamı düzene koy. Dönüş ve ebediyen kalış yurdum olan âhiretimi mesud eyle.

Allah’ım! Senden Cenneti isterim. Cehennem ateşinden Sana sığınırım.

Ey Rabbimiz! Bize Dünyada güzellik ver. Ahiret’te de güzellik ver. Bizi Cehennem azabından koru.
Amin,inşallah

Allah’ım! Dünya ve Ahiret’imi mutlu edecek bir rahmetle beni kuşat. Beni asla bozamayacağım bir tevbeye erdir. Tövbemi de kabul et. Hiç mi hiç sapmayacağım şekilde doğru yola yönlendir.

Allah’ım! Beni günahlara dalmanın aşağılığından sana itâat etmenin yüceliğine ulaştır. Haram kıldıklarına muhtaç kılmaksızın helâl kıldıklarınla yetindir. Lütfunla beni Sen’den başkasına muhtaç etme, kalbimi ve kabrimi nurlandır.

Allah’ım! Öfkenden sevgine, azabından affına, Sen’den de Sana sığınırım. Ben Seni gereğince övemem. Sen, kedini vasıfladığın gibi yüceler yücesisin.

Ey Rabbimiz! Bize Dünya’da güzellik ver. Ahiret’te de güzellik ver. Bizi Cehennem azabından koru.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt