Neler yeni
İlk Müslüman Türk Devletleri Tablolu Anlatım Ders Notu

Ders Notu İlk Müslüman Türk Devletleri Tablolu Anlatım Ders Notu 2021-03-24

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İlk Türk İslam Devletleri\tDers Notu kategorisinde Talebe tarafından oluşturulan İlk Müslüman Türk Devletleri Tablolu Anlatım Ders Notu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 558 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İlk Türk İslam Devletleri\tDers Notu
Konu Başlığı İlk Müslüman Türk Devletleri Tablolu Anlatım Ders Notu
Konuyu başlatan Talebe
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tarihcim0748

Talebe

Yönetici
Vezir-i Azam
Konular
2,011
Meslek - Branş
Öğretmen - Tarih

Berke

Üye
Konular
0
Re: İlk Müslüman Türk Devletleri Tablolu Anlatım Ders Notu
Tesekurler

Konular
0
Meslek - Branş
öğretmen-sosyal bilgiler
Re: İlk Müslüman Türk Devletleri Tablolu Anlatım Ders Notu
TEŞEKKÜRLER

• :)
  • ;)
  • :(
  • :mad:
  • :confused:
  • :cool:
  • :p
  • :D
  • :eek:
  • :oops:
  • :rolleyes:
  • o_O
  • :cautious:
  • :censored:
  • :cry:
  • :love:
  • :LOL:
  • :ROFLMAO:
  • :sick:
  • :sleep:
  • :sneaky:
  • (y)
  • (n)
  • :unsure:
  • :whistle:
  • :coffee:
  • :giggle:
  • :alien:
  • :devilish:
  • :geek:
  • :poop:
  • :ninja:

İlginizi Çekebilecek Konular

İlk Müslüman Türk Devletleri’nin Özelikleri - İlk Türk devletlerinde, Türk kağanının dünyayı idare etmek üzere Gök Tengri tarafından görevlendirildiğine inanılırdı. - Bu inanca kut anlayışı denilmiş ve İslamiyet’le birlikte “Allah’ın nasibi veya takdiri” olarak kabul edilmiştir. - Tanrı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
311
İlk Müslüman Türk Devletleri / Uyarılar Malazgirt Zaferi'nden sonra Anadolu'ya yönelik Türk akınlarının artması, Türklerde Anadolu'yu yurt edinme düşüncesinin oluştuğunu gösterir Abbasi halifesinin Selçuklu sultanına "Doğunun ve Batının Hükümdarı" ünvanını vermesi, İslam dünyasının siyasi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
223
Talebe Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu: Türklerin İslamiyet’i Kabul Etmesi, İlk Türk İslam Devletleri Çalışma Yaprağı - Türklerin İslamiyet’i Kabul Etmesi, İlk Türk İslam Devletleri Çalışma Yaprağı Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
276
Talebe Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu: Tarih 9 Dersi 6. Ünite Türklerin İslamiyet’i Kabulü ve İlk Türk İslam Devletleri Özeti - Tarih 9 Dersi 6. Ünite Türklerin İslamiyet’i Kabulü ve İlk Türk İslam Devletleri Özeti Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
340
Talebe Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu: 6. Ünite: Türklerin İslamiyet’i Kabulü ve İlk Türk İslam Devletleri ünitesi özeti - 6. Ünite: Türklerin İslamiyet’i Kabulü ve İlk Türk İslam Devletleri ünitesi özeti Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
371
  • Gözlemciler 3
  • Üst Alt