Marmara Üniversitesi Kütüphanesi Açık Erişim Sistemi Yenilendi

Tarih Öğretmeni

Yönetici
Sultan
Katılım
13 Şub 2021
Mesajlar
4,645
Çözümler
1
Tepkime puanı
343
Puanları
83
Yaş
51
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
Meslek - Branş
Tarih Öğretmeni
Ekteki resimleri görmek için kayıt olmalısınız

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın ortak çalışmaları ile, üniversitemiz kütüphanesine bağlı uzaktan açık erişim sistemi içerik ve kapasite olarak zenginleştirilmiş ve yenilenmiştir.


Kütüphanemizde muhafaza edilen son derece kıymetli el yazması ve matbu Arapça, Farsça ve Osmanlıca metinler gözden geçirilmiş ve yeni içeriklerle bütün araştırmacılara açılmış bulunmaktadır.


Kütüphanemizde ilim insanlarının dikkatine sunulan binlerce lisansüstü tezler Marmara Üniversitesi açık erişim sistemi üzerinden tekrar düzenlenerek hizmete alınmıştır.


30 Haziran 2020 tarihinde faaliyeti son bulan Şehir Üniversitesi kütüphanesindeki Cüneyd Orhon Fotoğraf Arşivi, Kemal Karpat Arşivi, Mahmut Şevket Paşa Koleksiyonu, Mehmed Fuad Köprülü Arşivi, Mesut Tufan Arşivi, Osman Öndeş Koleksiyonu, Taha Toros Arşivi, Tekel Koleksiyonu, Turing Koleksiyonu, Zeynep Orhon Targaç Fotoğraf Arşivi; Marmara Üniversitesi Dijital Koleksiyonlar ve Akademik Arşivi’nde, ‘Özel Arşiv Koleksiyonları’ başlığı altına eklenerek üniversitemizin açık erişim sistemi üzerinden tüm araştırmacıların hizmetine sunulmuştur.


Yenilenen arayüzü ve zengin içerikleriyle Marmara Üniversitesi Açık Erişim Sistemini ziyaret etmek için lütfen aşağıdaki adrese tıklayın:


kaynak:
 
Üst Alt