Tarih Zümrelerinin Okul-İlçe-Ve İl Olarak Yapılması Ne Derece Doğru? Doğrusunun İl-İlçe ve Okul Olarak Yapılması Gerektiğini Düşünüyorum.

Konular
0
Meslek - Branş
Tarih Öğretmeni
tarihci2323 Hakkında ek bir bilgi sağlanmamış.
Değerli arkadaşlar zümre toplantılarımızın şu anki haliyle yanlış yapıldığını düşünüyorum.Bence tam tersi olmalı diye düşünüyorum.Zaten bu haliyle Bakanlığımızın merkezi hiyerarşisine de uymuyor.SELAMİ AKBAL

Değerli arkadaşlar zümre toplantılarımızın şu anki haliyle yanlış yapıldığını düşünüyorum. Bence tam tersi olmalı diye düşünüyorum. Zaten bu haliyle Bakanlığımızın merkezi hiyerarşisine de uymuyor. SELAMİ AKBAL
Çünkü, bakanlığımızın merkezden taşraya doğru bir hiyerarşik yapılanması var. Buna göre zümre toplantılarını önce il sonra ilçe en son olarak ta okul zümresi olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum.9 yıldır Elazığ il ve ilçe Tarih zümre başkanlığını yapıyorum. Benim naçizane görüşüm yanlış yapıyoruz. Sizler ne düşünüyorsunuz? Selami AKBAL

Zümre kararlarında alınan tavsiyeler üst mercilerde dikkate alınıyor mu? Mesela yeni müfredatla alakalı, özellikle kitaplarla alakalı ciddi tenkitler oldu. Gene müfredatlar sadeleşti dendi fakat İnkılap Tarihi neredeyse iki katına çıktı, bununla alakalı bir değerlendirme yapıldı mı? Tarih metodolojine uygunluk vd...
Zümre kararı demek üstten gelen şeylerin diktesi manasına geliyorsa yukarıdan aşağıya olmalı. Yok alandaki ve sahadaki öğretmenlerin görüşleri doğrultusunda uygulama isteniyorsa tersi olmalıdır.
Okul zümrelerinde tutanaklara yazılanlardan (planlama için bu rutin yapılabilir o ayrı) ziyade zümre arkadaşlarıyla sohbetler daha faydalı oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt