Sık Müfredat Değişmesi

  • Konbuyu başlatan atahoca
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 674
Sık Müfredat Değişmesi
A Çevrimdışı

atahoca

Yönetici
Vezir-i Azam
14 Şub 2021
145
243
63
2018, 2022 ve 2023'te üst üste müfredat değişiklikleri oldu.
2018'deki değişim ciddi bir değişim olup bu program ilçe ve il zümrelerinde ciddi tenkitlere uğradı. 2022'deki değişim nisbeten büyük bir değişim değildi. 2018'deki değişim ciddi bir değişim olup daha önce hazırladığımız notlar işlevsiz hale geldi.
2023 yılında tekrar değişim oldu. Ders kitapları henüz yeni hazırlansa da görüldüğü kadarıyla yine bir değişim var ve notlar tekrar düzenlenmeye muhtaç. Aylarca hazırlanan notların işlevsiz hale gelmesinin psikolojik etkisi büyük.
Bu kadar kısa sürede değişim olması ciddi planlama ve çalışma yapılmadığı izlenimi uyandırıyor. Branşı bilmeyenler aynı şeyler yazıyordur sorun olmaz diye yorum yapmasa da bu doğru değil. Öğretmenlerin genel uyarısı kronolojiye dikkat edilmemesinin sebep sonuç bağlantısını koparması, bazı ders kitaplarının öğrenci seviyesinin çok üstünde olması, yazımdaki sıkıntılar gibi sorunlardı.
Öğretmen, öğrencilerin, uzmanların, pedagogların kontrolünden uzun araştırmalarla geçmeyen müfredat ve onun yansıması ders kitapları uygulamaya konulmamalı.
 
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt