Çin’in Doğu Türkistan’daki Soykırımını Destekleyen Ülkeler

atahoca

Yönetici
Vezir-i Azam
Katılım
2 yıl 7 ay 15 gün
Konular
2
Mesajlar
163
Tepkime puanı
292
Puanları
63
Birleşmiş Milletler'in İnsan Hakları Konseyi 44. Oturumunda Belarus'un, Çin'in Doğu Türkistan'da (Sincan Uygur Özerk Bölgesi) "teröre ve bölücü gruplara" karşı mücadelesini desteklediğini açıklayan mektubunu 46 ülke temsilcisi imzaladı. Aralarında Suudi Arabistan, İran, Irak, Suriye, Mısır, Pakistan, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen gibi nüfusunun çoğunluğu Müslümanlardan oluşan ülkelerin de imzası bulunan mektupta, "Pekin'in, Sincan bölgesinde terörizm, bölücülük ve aşırıcılıkla mücadele etmek için aldığı önlemlerin bölge halkının insan haklarını güvence altına almasını takdir ediyoruz. Sincan'da son 3 buçuk yıldır hiç terör olayı yaşanmadı ve bölge yeniden huzur ve istikrara kavuştu" ifadeleri yer aldı.

Aralarında müslüman ülkeler de bulunması cidden çok üzücü. Ne diyelim kişi sevdiği ile beraberdir. Başlarına gelmemesi dileği ile.
Dost, düşman, samimi, çıkarcı ve ahmakları tanımak açısından iyi olur. Bu ülke halklarının hepsinin imzayı desteklediğini zannetmiyorum ama en azından ufak bir kelime ile de olsa tepkilerini ortaya koyuyorlardır diye düşünmek istiyorum.
Ekteki resimleri görmek için kayıt olmalısınız


 

Ekli dosyalar

  • Çin Soykırımını Destekleyenler.JPG
    Çin Soykırımını Destekleyenler.JPG
    55.8 KB · Görüntüleme: 103
En çok görüntülenen
Son düzenleme:
Üst Alt